Aizputes plenēra gleznas nonāk Krievijas mecenāta īpašumā 1

"Nekas šajā dzīvē nav par velti. Vedu gleznas sponsoram!" paskaidro gleznotāju plenēra organizators – Aizputes mākslinieks Jānis Kalnmalis, kraudams gleznas savas automašīnas bagāžas nodalījumā. Gleznotāju plenērs "Zilā govs 2015" noslēdzies, un tam sekojošā gleznu izstāde Aizputes muzejā beigusies, šodien, 17. jūnijā, raksta "Kursas Laiks".

Plenērs noritēja maijā, dzīvošanu, ēdināšanu un citus apstākļus sešiem māksliniekiem no dažādām valstīm nodrošināja mecenāts Boriss Aleksandrovs. "Katrs no māksliniekiem bija apņēmies dažus plenēra darbus nodot sponsoram. Tagad pēc izstādes Aizputes muzejā vedu darbus viņam," atklāj J. Kalnmalis.

J. Kalnmalis sola plenēru rīkot arī nākamajā gadā. Vienošanās ar B. Aleksandrovu jau konceptuāli panākta, un norises vieta varētu būt Nīcas vai Bārtas puse.

Šogad mākslinieki desmit dienas gleznoja viesu namā “Pastaiga Mākoņos”, kas pieder B. Aleksandrovam, kā arī viesojās “Lejas Raķos”. Mecenāts ir arī vājēšanas centra  “Cerība resnīšiem” īpašnieks.

Nesen B. Aleksandrovs iegādājies zemes īpašumu ar dīķu kaskādi Kazdangas pagastā netālu no lielā Dzirnavu dīķa. Viņam pieder arī glezni īpašumi Nīcas un Bārtas pagastā, iespējams, kādā no tiem notiks nākamais plenērs.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Tendenciozs virsraksts

Mūsu prese ir apbrīnojami "gudra", daudz laba skribenti ir paveikuši un vēl sadarīs!!! Iepriekš šo plenēru finansēja pašvaldība un tad gleznas nonāca muzejā. Tagad pašvaldība nefinansē un paldies cilvēkam, kurš atbalsta mākslu!

pirms 5 gadiem, 2015.06.17 22:10

Aizputes novadā