Aizputes pilsdrupās atklāj senatnīgu grīdu

Tīrot pagrabus Aizputes Livonijas Ordeņa pilī, sporta entuziastu grupa vienā no tiem atradusi senlaicīgu māla ķieģeļu seguma grīdu.

“Aprīļa beigās gribam rīkot sportisku skrējienu apkārt Aizputes pilij,” stāsta sportisku aktivitāšu iniciators Tālivaldis Sveilis. Pils pagrabā, kur kādreizējie iedzīvotāji vēl septiņdesmito gadu sākumā glabājuši kartupeļus, sacensību organizatori gatavojas sportistiem ierīkot improvizētu ģērbtuvi. Vācot laukā sakrājušās drazas un zemes slāni, atklājies sarkanu ķieģeļu klons.

“Izskatās, ka tas ir ļoti sens,” vērtē netīšā atklājuma veicējs. Par atradumu T. Sveilis un mākslinieks Uģis Pucens pavēstījuši Aizputes novadpētniecības muzeja direktorei Jolantai Bergai.

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas reģionālā inspektore Ingrida Vize otrdienas pēcpusdienā bija visai izbrīnīta par entuziastu darbošanos un norādīja, ka pirms jebkādu darbu veikšanas inspekcijas pārstāvji noteikti jāinformē. Īpaši, ja tie saistīti ar zemes slāņu pārvietošanu.

Aizputes Livonijas Ordeņa pils ir Valsts nozīmes arhitektūras un arheoloģijas piemineklis. Tam ir arī valsts nozīmes mākslas pieminekļa statuss. No 16. gadsimta saglabājies sgrafito slānis – dekoratīvs gleznojums uz slapja apmetuma.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā