Aizputes pašvaldība no bāriņtiesas gaida paskaidrojumu "par situāciju vienā ģimenē" 2

Pēc tam, kad no Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) saņemts aicinājums izvērtēt Aizputes bāriņtiesas darbinieku atbilstību amatam, pašvaldība no Aizputes bāriņtiesas ir pieprasījusi un pašlaik gaida paskaidrojumu "par situāciju vienā ģimenē", aģentūru LETA informēja Aizputes novada domes priekšsēdētājs Aivars Šilis (ZZS).

Viņš apstiprināja, ka VBTAI ir norādījusi uz šo konkrēto situāciju, taču izpaust plašāku informāciju, par kādu gadījumu ir runa, neesot pašvaldības kompetencē. Paskaidrojums par situāciju konkrētajā ģimenē bāriņtiesai esot jāsniedz arī VBTAI. Pēc paskaidrojuma saņemšanas pašvaldībā arī tikšot lemts par bāriņtiesas darbinieku atbilstību amatam.

Savukārt attiecībā uz atbilstību profesionālās izglītības ziņā gūts apliecinājums tam, ka bāriņtiesas priekšsēdētāja ir ieguvusi atbilstošu augstāko izglītību, tāpat ir dokumentāli apstiprinājumi par profesionālajiem kursiem, kurus beiguši bāriņtiesas darbinieki.

Ar Aizputes bāriņtiesas vadītāju aģentūrai LETA sazināties vēl neizdevās.

Kā ziņots, izvērtēt bāriņtiesu darbinieku atbilstību amatam lūgts Ropažu, Ikšķiles, Vecpiebalgas, Ogres un Aizputes novada domēm, aģentūrai LETA atklāja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bāriņtiesu un audžuģimeņu departamenta direktore Valentīna Gluščenko.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Zane

Sen jau ajadzēja izvērtēt Aizputes bāriņtiesu darbinieku atbilstību amatam.

pirms 5 gadiem, 2015.08.21 07:50

Aizputes novadā