Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizputes pagastā ceturtdien atklās stikla mākslas izstādi "Iztēles spēks"

Ceturtdien, 7. aprīlī, pulksten 17 Aizputes pagasta Saieta namā notiks starptautiskas stikla mākslas izstādes "Iztēles spēks" atklāšana, informē kultūras organizatore Sanda Zālīte.

Izstāde Aizputes pagasta Saieta namā būs aplūkojama  līdz 19. aprīlim. Tā dos ieskatu Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas stikla mākslinieku radošajā darbībā, katras tautas raksturīgajā skatījumā. Izstādi papildinās video reprodukcijas ar darba procesa demonstrēšanu, kas varētu veicināt Aizputes puses iedzīvotāju un viesu izpratni par šo mūsdienās aktuālo vizuāli plastiskās mākslas žanru.

Izstādē Latviju pārstāv Inita Ēmane, Solvita Bruže, Iveta Brence, Vineta Groza, Ingūna Audere, Ilze Dūdiņa, Bārbala Gulbe, Guna Zommere, Vika Šulca. Būs skatāmi arī Lietuvas mākslinieču Valdas Verikaites un Julijas Pociūtes, Baltkrievijas mākslinieces Jeļenas Atraškevičas, kā arī Luksemburgas pārstāves Signes Ādmines-Bugejas darbi.  

Izstādes organizatori ir mākslas centrs “Pēda”. Tā ir biedrība, kuras mērķis – radīt nepieciešamos
apstākļus mākslas un kultūras pasākumu attīstībai Kurzemē, organizēt vietējus un starptautiskus konkursus, festivālus, izstādes, skates un cita veida pasākumus mākslas jomā. Ir iecere arī veicināt nozarē darbojošos organizāciju un uzņēmumu sadarbību, veikt mākslas un kultūras, kā arī citu līdzīgu nozaru izpēti un analizēšanu, informēt un izglītot jaunatni mākslas un kultūras jomā.

Biedrībā apvienojušies jauni, radoši, enerģijas un idejām bagāti stikla mākslinieki no Kurzemes reģiona, kuri satikušies Latvijas Mākslas akadēmijā. Viņi kopā piedalījušies dažādās izstādēs Latvijā – Rīgā, Liepājā, Saldū, Talsos, Kuldīgā, Aizputē, Ventspilī, Jelgavā, Valmierā, kā arī ārpus  valsts – Lietuvā, Igaunijā, Čehijā, Nīderlandē, Krievijā, Baltkrievijā, Vācijā. Mākslinieki piedalījušies simpozijos Latvijā, Lietuvā, Polijā, Ukrainā, Ungārijā, Vācijā, Krievijā, Luksemburgā un semināros Latvijā, Lietuvā, Vācijā.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā