Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizputes novadam plāno nodot zemesgabalu mežaparka ierīkošanai un uzturēšanai 2

Zemkopības ministrija (ZM) Aizputes novada pašvaldības īpašumā plāno nodot valsts meža zemi Cīravas pagastā, Aizputes novadā mežaparka ierīkošanai un uzturēšanai, paredz rīkojuma projekts par valsts meža zemes nodošanu Aizputes novada pašvaldības īpašumā, ko ceturtdien plānots nodot starpinstitūciju saskaņošanai.

ZM norāda, ka Aizputes novada pašvaldībai bez atlīdzības tiks nodots valsts nekustamais īpašums Cīravas pagastā, Aizputes novadā "Cīravas Mežaparks" 85,9 hektāru kopplatībā. Aizputes novada pašvaldībai tas nepieciešams tās autonomo funkciju veikšanai - mežparka izveidošanai un uzturēšanai, lai paplašinātu un turpinātu labiekārtot teritoriju, kā arī gādātu par savas administratīvās teritorijas labiekārtošanu un sanitāro tīrību, sekmētu iedzīvotāju veselīga dzīvesveida nodrošināšanu.

Ministrijā skaidro, ka Aizputes novada domes Cīravas pagasta pārvalde sadarbībā ar AS "Latvijas valsts meži" (LVM) šajā atsavināmajā valsts meža zemes teritorijā veiksmīgi īsteno 2011. gadā izstrādāto un apstiprināto "Cīravas Mežaparka" rekreācijas plānu un 2015. gadā noslēgto sadarbības līgumu, kurā abas puses vienojas par sadarbību, lai pašvaldība attiecīgajā teritorijā iekārtotu atpūtas vietu. Izpildot saistības, "Cīravas Mežaparkā" jau ir sakārtoti vecie muižas laiku parka celiņi un grāvji, kā arī labiekārtotas jaunas takas, pie tām ierīkojot un izvietojot labiekārtojuma elementus.

Plānojot turpmāko attīstību, piesaistot pašvaldības un Eiropas struktūrfondu finanšu līdzekļus, iecerēts īstenot vēl vairākus projektus, tostarp uzstādīt alternatīvus šķēršļus aktīvās atpūtas cienītājiem, izmantojot kokos nostiprinātus elementus.

LVM neiebilst pret attiecīgā nekustamā īpašuma nodošanu Aizputes novada pašvaldībai mežaparka izveidošanai. LVM ir arī norādījusi, ka minētā platība nav apgrūtināta ar lietu vai saistību tiesībām, izņemot ar Aizputes novada pašvaldību līdz 2024.gada 4.aprīlim noslēgto sadarbības līgumu par teritorijas labiekārtošanu un uzturēšanu. Arī Valsts meža dienestam (VMD) nebija iebildumu par plānoto īpašuma atsavināšanu un mežaparka ierīkošanas ieceri, ja Aizputes novada pašvaldība pēc atsavināšanas procesa pabeigšanas ievēro Ministru kabineta 2013. gada 5. marta noteikumos par parku un mežaparku izveidošanu mežā un to apsaimniekošanu norādīto kārtību.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

no Aizputes

Un kad sāksim labiekārtot Aizputes pilsētas graustu teritoriju ??????

pirms 5 mēnešiem, 2019.02.07 10:10

Silvija

kur Aizputē skaitās graustu teritorija?
Misiņkalnā gan varētu līdzīgas takas kā Cīravā un Kazdangā iekārtot...

pirms 5 mēnešiem, 2019.02.08 13:53

Aizputes novadā