Aizputes novadā strādās psihologs

Aizputes novadā nākamgad darbu uzsāks psihologs. Pašvaldības aģentūras “Sociālais dienests” ierosinājumu par speciālista štata vietas nepieciešamību atbalstījusi novada dome.


Psihologa pakalpojumi pašreizējā situācijā cilvēkiem ir nepieciešami, sociālie darbinieki nespēj līdzēt visos gadījumos, pārliecināta aģentūras vadītāja Mairīte Alfuse. “Problēmu šajā laikā ir vairāk kā jebkad – bezdarbs, ģimenēs ir grūtības ar pārtikas un skolas lietu sagādāšanu. Ir arī vardarbība, bērnu uzvedības problēmas.”

Šobrīd Aizputes novadā strādā seši sociālie darbinieki, kam jāapkalpo vairāk nekā desmit tūkstoši iedzīvotāju. Iepriekš vairākās novada skolās bija pieejami psihologa pakalpojumi, taču, taupot līdzekļus, no viņu pakalpojumiem atteikušies, stāsta M. Alfuse.  

Sociālā darba speciālisti gan uzskata, ka šāda taupība ir nevietā, tas bijis vieglākais ceļš. Vispirms par psihologa štata vietas nepieciešamību diskutēts domes sociālo lietu komitejā, pēc tam novada domes sēdē. M. Alfuse gandarīta par deputātu izpratni, pieņemot pozitīvu lēmumu. “Taču tas būs tikai ielāps uz visu lielo novadu,” uzskata sociālā darbiniece.

Pagaidām gan vēl par speciālista atalgojumu nav pieņemts galīgais lēmums, apliecina M. Alfuse. Esot doma, ka psihologs strādās uz pilnu slodzi, notiks regulāri izbraukumi uz visām novada skolām. Ja būs nepieciešamība, varēs piesaistīt arī pirmsskolas izglītības iestādes. Esot jau padomā vietējais cilvēks, kurš varētu šo darbu uzņemties, ievadītas pārrunas, atklāj sociālā darbiniece.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā