Aizputes novada pansionātā "Rokaiži" mīt arī bez mājām palikušie kaķi 3

Aizputes novadā esošais pansionāts “Rokaiži” vienmēr atvērts jaunām idejām un interesantu viesu uzņemšanai. Pagājušajā rudenī  pirmo reizi tā iemītnieki uzzināja un izbaudīja, kas ir kanisterapija, proti, uzņēma gan suņu trenerus, gan speciāli šim mērķim apmācītus dzīvniekus. Taču tikmēr pansionātā jau ilgus gadus mīt murrājošas radības, kas iemītniekiem un darbiniekiem sniedz nomierinošu efektu ikdienas rutīnā. “Rokaižos” mīt bez mājām palikušie kaķi un kā pilntiesīgi saimes locekļi tiek gan pie gardas maltītes, gan silta pavarda un cilvēka rūpēm.

Raujas uz pusdienām
Pansionāta sociālās darbinieces Anitas Ūdriņas darba kabinetā ienests viens no minčiem, kas nezin kādā veidā sasmērējies ar motoreļļu. Kaķis jānomazgā, lai nesasmērētu telpas, lai nesmirdētu un kažoks būtu tīrs.
Pansionāta teritorijā mīt astoņi kaķi. Tie šeit nonākuši un uz dzīvi palikuši dažādos veidos, norāda pansionāta vadītāja Edīte Lasmane. “Četri kaķi mīt lielajā dzīvojamajā mājā, divi mitinās vecajā pansionāta ēkā, bet divi visu laiku dzīvojas pa āru,” uzskaita vadītāja. Vai pansionātā drīkst dzīvot kaķi? E. Lasmane atbild apstiprinoši: “Pansionāts ir tāda pati dzīvojamā platība kā jebkura māja, tikai jāievēro higiēnas noteikumi un mums jārūpējas, lai te nesavairotos kaķu kolonija – tie ir jānoķer un jāaizved pie veterinārārsta sterilizēt vai izkastrēt.” Kaķi nedrīkst atrasties virtuves zonā, kur tiek gatavots ēdiens, kaķu barības un dzeramā ūdens traukiem jābūt tīriem, lai barība nesāktu smirdēt un tai nevarētu piekļūt citi dzīvnieki. “Vienu brīdi mūs bija apsēduši apkārtējo māju suņi – rāvās nost no ķēdēm, muka prom no mājām, jo zina, ka šeit ir laba ēšana,” smaidot stāsta E. Lasmane.

Gan mīl, gan dara pāri
“Kaķi pie mums ir gan pieklīduši un laika gaitā pieradināti, gan arī cilvēki ļaunprātīgi izmantojuši situāciju un tos izsvieduši, kad dzīvnieki vairs nav vajadzīgi. Tā pie mums nonāca grūsna kaķenīte,” vadītāja stāsta un, rādot pansionāta trīsstāvu ēkas pagalmā izveidoto kaķu mājiņu, piebilst: “Pansionāts arī kaķiem.” Mājiņā dzīvnieki var patverties no sliktiem laikapstākļiem.
E. Lasmane stāsta, ka ar kaķu turēšanu pansionātā neesot nekādu problēmu – ar šiem dzīvniekiem ir vieglāk nekā ar suņiem. “Daži iemītnieki suņus kaitināja, un tie palika dusmīgi,” viņa atminas. Sanākot arī incidenti, kad no atsevišķu iemītnieku dusmām cieš minči.
Deviņus gadus kādas iemītnieces istabā pastāvīgi mitinās gandrīz desmit gadu veca melnbalta kaķene Pika. “Kaķi cilvēkiem sniedz labsajūtu, labsirdīgākie iemītnieki priecājas, ka ir, ko pamīļot, paglaudīt. Tā ir daļa no dzīvnieku sniegtās terapijas,” uzsver E. Lasmane.

Raksts no "Kursas Laika" arhīva  

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Biruta

Es ļoti priecājos par šo svētīgo darbu,Jūs mīlat vecos ļaužus un dzīvniekus un ,tā ir liela Dieva dāvana abpusēja laba,un jau viens kas visu redz,vēlu visai pansionāta saimei veselību,saticību=un mīlēsim,viens otru,kas zin cik šai dzīve Mums ir palicis!

pirms gada, 2019.02.18 20:42

Dzintra

Lai veicas vadītājai var redzēt ka atbilst savam statusam ja atļauj pat dzīvot kaķīšiem, dievs visu redz lai veicas

pirms gada, 2019.02.19 13:07

Aizputes novadā