Aizputes novada kori gatavojas Pasaules koru olimpiādes Lielkoncertam Mežaparkā

No 9. līdz 19. jūlijam Rīgā notiks pasaulē lielākais koru mūzikas festivāls, Pasaules koru olimpiāde (World Choir Games).

Pasaules koru olimpiādes ideja un mērķis ir caur dziesmu veicināt izpratni un mieru starp tautām, vienot cilvēkus no visas pasaules draudzīgā sacensībā. Pasaules koru olimpiāde notiek katru otro gadu katru reizi citā kontinentā.

Pasaules koru olimpiāde Rīgā pulcēs piecu kontinentu 73 valstu 460 koru 27 000 dalībniekus. Desmit dienu laikā Rīgas labākajās koncertzālēs un parkos norisināsies konkursi 29 kategorijās, meistarklases, svētku koncerti un draudzības koncerti, dalībnieku gājiens un daudzi citi aizraujoši pasākumi.

Pasaules koru olimpiādes oficiālā Atklāšanas ceremonija notiks trešdien, 9. jūlijā Arēnā Rīga ar dalībvalstu karogu parādi un olimpiādes karoga svinīgo pacelšanu, Pasaules koru olimpiādes starptautiskās konkursu žūrijas godināšanu.

Daudzu tūkstošu skatītāju klātbūtnē Arēnā Rīga tiks iezvanīts Miera zvans, atklājot astoto Pasaules koru olimpiādi. Zvans, kas sver gandrīz pustonnu, īpaši koru olimpiādei ir izgatavots Nīderlandē zvanu lietuvē Royal Bell Foundry Petit & Fritsen Amsterdamā.

Bet 2014.gada 13.jūlijā Mežaparka Lielajā estrādē Pasaules koru olimpiādes ietvaros norisināsies Lielkoncerts.

„Šāds koncerts, kurā piedalās dziedātāji no visas pasaules un izpilda vienotu repertuāru, Pasaules koru olimpiādes ietvaros notiks pirmo reizi. Tā arī būs lieliska iespēja dziedātājus no dažādām pasaules valstīm iepazīstināt ar Vispārējo latviešu Dziesmu svētku tradīciju, atskaņojot mūsu kormūzikas klasiku”- informē koncerta idejas autors un Pasaules koru olimpiādes Rīgā mākslinieciskais vadītājs Romāns Vanags.

Mežaparka Lielo estrādi, kur reizi piecos gados pulcējas Latvijas labākie kori, 13. jūlija vakarā, noslēdzot Pasaules koru olimpiādes pirmo daļu, pieskandinās pasaules apvienotais koris. Tas būs unikāls koncerts! Lielkoncerta dalībnieki tam gatavojušies vairāk nekā pusgadu, dažādās pasaules vietās regulāri sanākot uz kopmēģinājumiem, lai koncertā atskaņotu mūziku no dažādiem kontinentiem, dažādās valodās, bet vienotā izpratnē par mūzikas īpašo spēju tuvināt tautas un kultūras. Latviešu Dziesmusvētku klasisko repertuāru šoreiz papildinās gan opermūzika, gan amerikāņu gospeļu dziedājumi, bet 10 000 Latvijas koristiem līdzās Mežaparka estrādē stāsies aptuveni 7000 dziedātāju no visas pasaules.

Pasaules koru olimpiādes Lielkoncertā, Mežaparka Lielajā estrādē, piedalīsies arī Aizputes novada kori –

Aizputes KN jauktais koris „ Kurzeme” – diriģente Vineta Snipke,
Cīravas jauktais koris – diriģente Sintija Pīrāga,
Kazdangas jauktais koris – diriģents Artis Ābele.

10 000 Latvijas koru dziedātāju izpildījumā skanēs J. Vītola un Ausekļa "Gaismas pils", Emila Dārziņa un Aspazijas "Mēness starus stīgo", Valtera Kaminska "Mūžu mūžos būs dziesma" ar Imanta Ziedoņa vārdiem, Emila Melngaiļa "Jāņuvakars" ar latviešu tautas dziesmas vārdiem, tāpat arī latviešu tautas dziesmas "Dziedot dzimu, dziedot augu" (A. Kalniņa apdarē), "Rozēm kaisu istabiņu" (O. Grāvīša apdarē) u.c.

Koncerta otrajā pusē dziedātāji no visas pasaules kāps uz Mežaparka lielās skatuves, lai izpildītu Mārtiņa Brauna "Saule, Pērkons, Daugava" ar Raiņa vārdiem, Džuzepes Verdi Vergu kori no operas "Nabuko", spiričuelu "Oh Happy day", u.c.

Aizputes novada kultūras vadītāja Sanda Zālīte

Pievieno komentāru

Aizputes novadā