Aizputes novada domes izpilddirektore: smilšu kastes pilsētā nebūs 16

Aizputē nav nevienas smilšu kastes, kur bērniem rotaļāties, vajadzīgs būtu arī rotaļlaukums, taču Aizputes novada domes izpilddirektores Astrīdas Eņģeles nostāja ir strikta: "Smilšu kastes pilsētā nebūs, jo nevaram nodrošināt suņu un kaķu nepiekļūšanu tām." Tā šodien ziņo laikraksts "Kursas Laiks".

"Mikrorajonos smilšu kastes bērniem būtu nepieciešamas. Šobrīd nav, taču, piemēram, "ceļdaļas" mikrorajonā vecāki šo problēmu risinājuši paši – atveduši vienkārši smilšu čupu. Tas nav labākais risinājums, jāraugās arī no higiēnas viedokļa, jo tajās mēdz nokārtoties kaķi un suņi. Smilšu kastēm vajadzētu būt pārklātām ar sietu. Viens no iespējamiem risinājumiem, kā uzraudzīt, lai vakarā tās tiktu pārklātas un no rīta atsegtas, ir uzdot to darīt sētniekam, kurš uzkopj konkrēto vietu," viedokli pauž Aizputes "Bēbīšu skoliņas" vadītāja Inese Šteinberga.

Kā laikrakstam stāsta kāda cita māmiņa, Jāņu ielā bijusi ierīce, pa kuru var kāpelēt, taču to nojauca. "Žēl – tā vieta bija piemērota. Centrā, bet no intensīvas satiksmes norobežota vieta," vērtē Sanda. A. Eņģele paskaidro, ka “kāpelējamais” Jāņa ielā nojaukts, jo bija kļuvis bīstams.

"Ir cilvēki, kuri šobrīd ienāk "Aizputes samarieša" sētā un lūdz, lai atļauj viņa bērnam parotaļāties, jo citas vietas nav. "Ceļdaļas" mikrorajonā rotaļlaukums arī ir bēdīgā stāvoklī, šūpoles ir pat bīstamas, bet PMK mikrorajonā rotaļlaukums ir nepiemērotā vietā – pārāk tuvu ceļam, kur ir intensīva satiksme," pārdomās dalās I. Šteinberga.

Aizputes novada domes deputāte Sarmīte Štāle norāda, ka viņai pagājušajā nedēļā bijusi saruna ar vecākiem. S. Štāle informē, ka Sociālā un veselības komiteja uz sarunu vecākus un citus interesentus aicinās augusta otrajā pusē.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

izbijis bērns

Manā bērnībā neviena smilšu kaste nebija ne pārklāta, ne kā un visi izaugām veseli... tagad tiek pārspīlēts visās jomās, bet situācija neuzlabojas...

pirms 7 gadiem, 2013.08.09 10:42

Silvija

Daži muļķīgi ES noteikumi ko latvieši- bāleliņi tik pazemīgi izpilda, dažkārt strādā par labu tiem, kas negrib neko darīt. Nevajag meklēt 100 iemeslu , lai ko nedarītu, bet vajag meklēt 1 veidu, kā ko izdarīt! Gan jau Astrīda bērnībā arī neapsargātā smilšu kastē cepa kūkas un spēlējās pārdevējos- un skat, kas par varenu priekšnieci izauga! Ļauj arī turpināt savu taku mazām aizputniecēm!

pirms 7 gadiem, 2013.08.09 12:19

Babija

Tiesi taa!Laukos beerni taapat netiek sargaati no iespeejamaam briesmaam un nekas!No taa nemirst,kartiga mamma peec rotalaashanaas taapat liek nomazgaat rokas.Un PMK varbuut vareetu luugt beernu laukuma ieriices paarcelt uz parka vidusdalju,vietas tachu pietiek?

pirms 7 gadiem, 2013.08.09 12:47

Silvija

Ja Astrīda nevar, tad jāprasa tiem, kas nesen solīja:
Atbalstīsim sporta un rotaļu laukumu izveidi novada dzīvojamajos rajonos. Nodrošināsim veselīga dzīvesveida atbalstu, iekārtojot publiski pieejamus fizisko aktivitāšu objektus (slēpošanas un skriešanas trases, peldvietas, slidotavas u.c.)

pirms 7 gadiem, 2013.08.09 12:55

smaagris

kāpēc tik strikti??? nebūs un viss un nekādi jautājumi un iebildumi. Padomāsim!
Paskatīsimies kā tas ir citās pilsētās vai apdzīvotās vietās kur tiek ierīkoti rotaļu un pastaigu laukumi ar iežogojumu, bet tāds kārtīgs laukums nevis vienas šūpoles un viens slidkalniņš. Varu ierosināt blakus sporta hallei tās liekās zemes nobīdītu un izstrādātu EU projektu par bērnu rotaļu laukumu izveidi un uz priekšu, kur var vecāki atpūsties kopā ar bērniem. Bērni ir mūsu pilsētā un būs A. En'ģeles kundze

pirms 7 gadiem, 2013.08.09 14:18

K.

Parādiet vienu pilsētu, novadu, kur bērniem nav nevienas vietas, kur spēlēties! P.S. Aizputes novadā nekur nav?

pirms 7 gadiem, 2013.08.09 15:45

piepe

Toties Astrīda ir mudīga uz koku izciršanu - bez vajadzības nocirta liepu aleju pie pasta un vēl citur. Baiba Boļšakova atkal iekundējusies apzaļumošanas komisijā, bet tādas darbības vispār nenotiek gadiem ilgi ! Psiholoģe Štāle rīkos konferenci par smilšu kastes ierīkošanu - pilnļgs sviests !!!

pirms 7 gadiem, 2013.08.09 22:41

izbijis bērns

Viena vecene Aizputē nosaka visu...???? Kur deputāti? Par ko mēs balsojām?????

pirms 7 gadiem, 2013.08.09 23:35

lecam pa vecam

Par ko balsojām, to arī dabūjām... Aizputnieki cītīgi svītroja ārā jaunus un uzņēmīgus cilvēkus, Vilka krustiņus gleznotājiem, mācītājiem, psihologiem, vīna brūveriem un tml. Deputāti līdz šai dienai nav pacentušies paziņot, kur un kad ir tautai sastopami. Iedzīvotājiem nav iespēju izteikt publiski savus ierosinājumus. Māmiņas ir pirmās, kas pacēla balsi, Paldies par to.

pirms 7 gadiem, 2013.08.10 10:27

Tālis

Nu gan naivums,gribat lai deputātus satrauc smilkšu kastes. Pārsvarā no viņiem jau gandidēja tālab, lai caur pašvaldību varētu bīdīt savas " štelles".

pirms 7 gadiem, 2013.08.10 18:32

MILDA

VAI TAD DOMEI VISPĀR RŪP KAUT KAS , KAS BŪTU SAISTĪTS AR BĒRNIEM... ?ENĢELE JAU LAIKAM PATI NEKAD NAV BIJUSI NE JAUNA, NE MAZA ....SENOS LAIKOS PAR BLATU TIKUSI DOMĒ , AR DEGUNU MĀKOŅUS STUM, BET KAD KAUT KAS JĀDARA TAD ""***" GARA...:)-AIZBILDINĀS TIK AR eIRPAS NOTEIKUMIEM UN LIKUMIEM.INTERESANTI, VAI TAD CITĀS PILSĒTĀS SUŅI NEPIEDIRŠ SMILŠUKASTES????jābrauc pētīt....... (ATVAINOJOS PAR RUPJĪBU!!!, bet ka man sāp sirds par maziem Aizputniekiem...)

pirms 7 gadiem, 2013.08.12 18:59

MILDA

GRIBĒJU TEIKT, KA *** GARA...:)(STARPCITU-VĀRDS DIEZGAN LATVISKS...)

pirms 7 gadiem, 2013.08.12 19:02

izgudrotājs

Lai kūtrā Astrīdai aiziet un apskatās, kā izveidota smilšu kaste Lažas ielā 13 - vāks virs smiltīm, kuru paceļot izveidojas soliņi. Ļoti jauki un racionāli. Un tā kā uz otrdienas sanāksmi rasējums lai būtu gatavs, ko parādīt māmiņām un Astrīdai !!!

pirms 7 gadiem, 2013.08.14 17:39

novērotājs

liecies mierā-Astrīdai tak nav ne mazākā interese, kā var racionāli ierīkot bērniem rotaļulaukumu...tāpat kā visiem pārējiem tur līdzsēdētājiem... visu tik nokopt jo nav jau nekādas vainas un problēmas ja nekas nav... domāju-nav smilšukastes-nav problēmas..

pirms 7 gadiem, 2013.08.15 12:33

Edijs

Tik labi Aizputē jau arī var būt pilnveidots skeitparks nevis grants čupas! Nu dien.. Jauniešiem būtu vismaz ko darīt pēc skolas, brīvlaikos, varētu nodarboties ar riteņbraukšanu, skeitbordu vai skrituļslidošanu!

pirms 7 gadiem, 2013.08.21 23:15

Edijs

Tik labi Aizputē jau arī var būt pilnveidots skeitparks nevis grants čupas! Nu dien.. Jauniešiem būtu vismaz ko darīt pēc skolas, brīvlaikos, varētu nodarboties ar riteņbraukšanu, skeitbordu vai skrituļslidošanu!

pirms 7 gadiem, 2013.08.21 23:16

Aizputes novadā