Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizputes novada dome, saņemot iedzīvotāju sūdzības, atgādina ceļa satiksmes noteikumus 5

Tā kā Aizputes pilsētā pēdējā laikā uzstādītas vairākas ceļazīmes, kas apzīmē dzīvojamo zonu, un ir saņemtas iedzīvotāju sūdzības par regulāru autobraucēju ātruma pārsniegšanu (ceļa zīmes noteikumu neievērošanu), tad Aizputes novada dome vēlas atgādināt sekojošos šīs ceļa zīmes noteikumus:

Dzīvojamā zonā gājējiem un velosipēdu vadītājiem atļauts pārvietoties pa ietvēm un pa brauktuvi visā tās platumā. Dzīvojamā zonā gājējiem un velosipēdu vadītājiem ir priekšroka, vēstīts Aizputes novada mājaslapā.

Jāiegaumē! Gājējiem un velosipēda vadītājiem dzīvojamā zonā aizliegts nepamatoti traucēt citu transportlīdzekļu braukšanu. Izbraucot no dzīvojamās zonas, transportlīdzekļa vadītājam jādod ceļš citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Maksimālais atļautais braukšanas ātrums dzīvojamā zonā ir 20 km/h. Šī prasība jāievēro arī velosipēdu vadītājiem.

Dzīvojamās zonās un daudzdzīvokļu namu pagalmos bērniem neatkarīgi no to vecuma braukt ar velosipēdu atļauts patstāvīgi. Arī tiem, kuri vēl nav nokārtojuši velosipēda vadītāja eksāmenu un nav ieguvuši tiesības braukt ar velosipēdu, šajā zonā pārvietoties var likumīgi un gatavoties patstāvīgām gaitām ceļu satiksmei pa ielām un ceļiem.

Atceries! Velosipēdu vadītāji nedrīkst aizmirst, ka gājējiem šajā zonā arī ir tiesības justies drošiem un neapdraudētiem. Tādēļ velo braucējiem jārespektē gājēju vēlme - brīvi un netraucēti pārvietoties visā dzīvojamās zonas teritorijā.

Arī daudzdzīvokļu namu pagalmi uzskatāmi par dzīvojamo zonu un šai teritorijā darbojas nosacījumi kādi ir spēkā šajā zonā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

nezinītis

Nez, tas cilvēks tagad noteikti ir lepns, ka pie viņa mājas visi piebremzē? Varbūt to policistu vajadzēja likt dzīvojamās zonas sākumā, ko?

pirms 5 mēnešiem, 2019.08.27 08:15

ernestīne

Dzīvojamās zonas sākumā? Lai pēc pārbraukšanas vari atkal droši uzņemt ātrumu? Tieši tur, kur tagad guļ policists, ir labi - garai taisnai ielai pa vidu, lai atgādinātu, kur atrodies.

pirms 5 mēnešiem, 2019.08.27 09:16

nezinītis

nez kādēļ citur tā dara: gar dzīvojamo māju grib ierobežot ātrumu un noliek katrā ceļa GALĀ guļošo, nevis pēkšņi pa vidu pie vienas mājas. Un katrā zonas sākumā tad varēja likt, nevis viens ielikts pa vidu.

pirms 5 mēnešiem, 2019.08.27 13:20

pilsonis juris

Uz brīvības ielas dzīvo viens uzņēmējs kam traucē putekļi un kas biezs ,tas pasūta mūziku.Izveido firmu un tev dome laizīs d..... .

pirms 5 mēnešiem, 2019.08.29 21:36

Voldiņš

Kas tagad ievēro atļauto 20 km/st. pie šīm zīmēm? Visi pārsniedz! Kāpēc nav Lažas ielas sākuma posmā līdz Ceriņu ielai, kur tiešām prasītos zīme "Dzīvojamā zona"?

pirms 4 mēnešiem, 2019.09.21 14:18

Aizputes novadā