Aizputes novadā būs rudens nometne sociālā riska ģimeņu bērniem 8

Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centra (VISC) izsludinātajā iepirkuma "Dienas nometnes bērniem un pusaudžiem no sociālā riska ģimenēm" konkursā starp uzvarētājiem ir arī Aizputes novada dome ar iesniegto pieteikumu "Nometne Aizputes novada skolēniem "Izzini sevi!"". Par to informē Aizputes novada domes Attīstības nodaļas projektu vadītāja Biruta Konrāde.

Iepirkumā kopā tika atbalstīti 15 pieteikumi no pieciem plānošanas reģioniem.

Piedāvājuma kritērijs bija - izvēlēties atbilstošākos piedāvājumus, kas nodrošina bērniem un pusaudžiem no sociālā riska ģimenēm savu interešu apzināšanu un sniedz iespējas ilgtermiņā praktiski darboties interešu izglītības programmās.

Dalībnieki – novada skolu 30 bērni vecumā no 12 līdz15 gadiem.

Nometne darbosies no 27. līdz 31.oktobrim Aizputē un Kazdangā.

Projekta "Nometne Aizputes novada skolēniem "Izzini sevi!"" galvenie mērķi:

*Nodrošināt 30 bērniem un pusaudžiem savu interešu apzināšanu un darbošanos kādā no piedāvātajām interešu izglītības jomām (kokapstrāde, ēdienu gatavošana, sports, jaunsardze). Organizēt dalībniekiem praktiskās nodarbības, radošās darbnīcas, sporta aktivitātes, izbraukuma ekskursiju, kā arī sniegt zināšanas par veselīgu dzīvesveidu, saskarsmi un rīcību kritiskās situācijās.

Projekts paredz paplašināt pusaudžu redzesloku, attīstīt dzīvesprasmes, kā arī sekmēt saturīgu brīvā laika pavadīšanu mērķgrupas jauniešu vidū, veicināt bērnu un jauniešu sociālo iekļaušanu sabiedrībā un izglītībā.

Nometnes vadītāja - pedagoģe Lāsma Jūrmale. Kopumā nometnes praktiskās un teorētiskās nodarbības vadīs 5 vadītāji. Katrā nometnes dienā nodarbību vadīšanā iesaistīsies 3 pedagogi, darbosies sociālā pedagoģe Monta Balode un audzinātāja Inga Roģe.

Nometnes dalībnieki darbosies kokapstrādes un ēdienu gatavošanas darbnīcās pie pedagogiem Ģirta Brumsona un Agritas Faustas. Aizsardzības ministrijas Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra jaunsargu vadītājs Kaspars Rudītis apmācīs klinšu kāpšanā, orientēšanās sportā, tūrisma elementos un citos sporta veidos. Ārsts Imants Lanka runās par saskarsmi ar vienaudžiem, rīcību kritiskās situācijās, profesionālo izvēli. Savukārt sportists, maratonists Rainers Meiers atklās, kas ir viņa panākumu atslēga, ko nozīmē "ģeokešings" un ko jaunietim dod aktīvs un veselīgs dzīvesveids. Plānota braukšana ar katamarāniem pa Kazdangas ezeru, izbraukums pa parku ar velosipēdiem. Zēni dosies arī ekskursijā pie novada uzņēmējiem, iegūs jaunus draugus novada skolās.

Projekts Aizputes novadā ir inovatīvs, jo darbības vērstas uz dalībnieku interešu izpēti un aktīvu iesaisti nometnes pasākumos, arī plānotās aktivitātes ir netradicionālas.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Apsveicami!!!

Oktobra beigās ar katamarānu pa Kazdangas dīķi- laba rūdīšanās procedūra.

pirms 6 gadiem, 2014.07.29 16:23

AQ

Pie viena vajadzētu nometni šo bērnu tēviem un mātēm, lai iemācās saprast, kā bērnus ne tikai radīt, bet arī audzināt ! Žēluma gals skatīties, kādi vecāki apgrozās sociālo pakalpojumu centrā Aizputē ...

pirms 6 gadiem, 2014.07.29 17:20

Tieši tā!

Projektu rakstītājiem vajadzētu uzrakstīt kādu projekti sociāli nelabvēlīgo ģimeņu mātēm un tēviem, lai tie iemācās pamata sociālās prasmes, tad arī varbūt būs ko nodot tālāk saviem bērniem. Tagad tik tiem dod pabalstus, bet rezultāts tāpat nekāds!

pirms 6 gadiem, 2014.07.29 18:39

+

Vienu "nelabvēlīgo" kompāniju aizveda uz Norvēģiju izklaidēties, tā vietā, lai iemācītu kādu noderīgu darbiņu tepat Aizputes apkārtnē ...

pirms 6 gadiem, 2014.07.30 13:27

Jānis

Vajadzētu tā, ka ejot prasīt bezdarbnieka pabalstu pie reizes izkastrē.

pirms 6 gadiem, 2014.07.29 20:24

Mjā

Katram mums laikam jātiek galā ar saviem DĒMONIEM. Ceru, ka daudzas domas šeit ierakstītas karstā laika dēļ. Par projekta aktivitātēm gan mazliet jāpasmaida. Nekāda radošuma un praktiskuma.

pirms 6 gadiem, 2014.07.30 09:59

???

plašāk lūdzu...

pirms 6 gadiem, 2014.07.30 21:48

mjaa

Mjā laikam ari pasam savi demoni. Vai juties labi so socnelabveligo sabiedriba? Vairak patiesibas tomer, manuprat, ir AQ, Tiesi ta un Jana rakstitaja.

pirms 6 gadiem, 2014.07.30 12:44

Aizputes novadā