Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizputes muzejā skatāma izstāde "Ziema Brīvības ielā un Itālijā"

16. decembrī Aizputes novadpētniecības muzeja izstāžu zālē atklāta šī gada pēdējā mākslas izstāde "Ziema Brīvības ielā un Itālijā". Tās autors ir Aizputes gleznotājs Jānis Gunārs Kalnmalis, informē novadpētniecības muzeja vadītāja Jolanta Berga.

Izstādes darbos skatāma ziema un Venēcija šo jēdzienu visklasiskākajā  izpratnē. Pirmajā brīdī, šķiet, divas viena otrai pilnīgi pretējas un nesavienojamas lietas, jo, kā zināms, Venēcijā ziemas nemēdz būt. "Tas tāpēc, lai būtu kontrasti un neiestātos vienmuļības radīta garlaicība. Arī dabā taču viens gadalaiks nomaina otru un viss ir nemitīgā kustībā", izstādes idejas filozofiju skaidro mākslinieks.

Šī J. Kalnmalim ir radošo gadu noslēdzošā - devītā izstāde.

Darbi, tos tematiski nodalot, izkārtoti abās izstāžu zāles telpās, tādejādi radot iespēju to skatītājiem no vasaras nokļūt ziemā un otrādi.

Darbi mākslinieka darbnīcā top pēc studijām un atmiņās uzkrātā. Fotogrāfijās apstādinātos mirkļus viņš nekopē, lai arī uzskata, ka fotogrāfijas ir mākslinieka lielākais palīgs un ienaidnieks vienlaikus.

"Mākslinieks, kas kopē fotogrāfiju, ir miris mākslinieks. Tur nav vairs emociju, rakstura un personīgās attieksmes. Tas redzams jau pēc gleznas faktūras", uzskata profesionālis.

Izstādi, kas ir mākslinieka J. Kalnmaļa dāvana novadniekiem gadu mijas priekšvakarā, varēs skatīt līdz 20. februārim.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā