Aizputes muzejā apskatāma adījumu izstāde, kas sasilda acis un sirdi

Aizputes novadpētniecības muzeja izstāžu zālē apskatāma Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas lietišķās mākslas studijas “Kursa” dalībnieces Vilmas Otrupes adīto cimdu un zeķu personālizstāde “Adījumi”, informē Aizputes novadpētniecības muzeja-TIP vadītāja Jolanta Berga.

Laikā pirms Ziemassvētkiem, kad jo īpaši meklējam siltumu, mīļumu un gaišumu sev visapkārt, patiesu un jauku brīnumu Aizputes muzeja izstāžu zālē uzbūrusi V. Otrupe no Liepājas, kurai prieku un gandarījumu sagādā rakstainu dūraiņu un zeķu adīšana, stāsta J. Berga.

Latvijas Nacionālā kultūras centra tradicionālās kultūras eksperte Linda Rubena atzinīgi vērtē meistares veikumu, sakot, ka reti kur Latvijā ir redzēti tik skaisti dūraiņi, tādēļ  adītāja saņēmusi Latvijas Nacionālā kultūras centra Atzinības rakstu par ilggadēju radošu ieguldījumu latviešu tautas lietišķās mākslas saglabāšanā un popularizēšanā.

Šis vērtējums vistiešākā veidā raksturo V. Otrupes mīlestību un talantu, radot katru nākamo cimdu pāri. Mīlestību uz rokdarbiem meistare nodevusi arī nākamajām paaudzēm : meitai Līgai un mazmeitām Līvai un Annijai.

Izstāde muzejā apskatāma līdz nākamā gada janvāra beigām.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā