Aizputes kultūras namā remontēs skatuvi un izveidos ģērbtuves

Vasarā sāksies būvdarbi, kuru laikā rekonstruēs Aizputes kultūras nama skatuvi un izveidos mākslinieku ģērbtuvju telpu.

Aizputes dome saņēmusi apstiprinājumu par finansējuma piešķiršanu Lauku atbalsta dienesta izsludinātajā projektu konkursā “Pamatpakalpojumi ekonomikai un iedzīvotājiem”, informē pašvaldības projektu koordinators Andris Jankovskis. Tas ļaus šogad sakārtot kultūras namu.

Kultūras nama rekonstrukcijas gaitā atjaunos skatuves dēļu grīdas segumu, nostiprinās balstus, kas esot sliktā stāvoklī. Zem skatuves paredzēts izbūvēt mākslinieku ģērbtuvi, ierīkot tualeti un duškabīni, kā arī sakārtot ventilācijas sistēmu – ievilkt papildu elektroinstalāciju un siltummezglu, uzskaita A. Jankovskis.

Kopējās projekta izmaksas – gandrīz 34 tūkstoši latu bez pievienotās vērtības nodokļa. No tām 25 procentus sedz pašvaldība, bet publisko finansējumu 25 455 latu apjomā nodrošinās no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai un valsts budžeta līdzekļiem, norāda projekta vadītājs.

Ēka padomju gados pielāgota kultūras nama vajadzībām, tāpēc nav lieku palīgtelpu, skaidro Aizputes kultūras nama mākslinieciskās daļas vadītāja Inta Rudzīte.

Skatuves dēļu grīda un pamatbalsti ir ļoti nolietojušies. Nesmukākās vietas tiek aizsegtas ar paklāju, bet dejotāju koncertos ar šādu “triku” lāpīties vairs nevar, stāsta kultūras darbiniece.

Aizkulišu telpas nav piemērotas māksliniekiem – uzstāšanās reizēs viņiem ļoti klusu jāpārģērbjas un jāgrimējas aiz aizkara, mēģinot netraucēt skatītājiem baudīt priekšnesumus. Arī tualetes skatuves pusē nav.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā