Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizputes Dzimtsarakstu nodaļu vadīs Kristīne Ungere 1

No 2. maija Aizputes novada Dzimtsarakstu nodaļu vada Kristīne Ungere, līdz šim viņa strādājusi Aizputes bāriņtiesā. Darbu tur viņa turpinās. Noslogojumu, apvienojot abus amatus, pagaidām neesot iespējams paredzēt.

Turpmāk K. Ungeres ikdienas pienākumos ietilps dzimšanas un miršanas, kā arī laulības reģistrēšana, atkārtotu dokumentu izsniegšana, vārdu maiņa. ''Statistiku neesmu pētījusi, bet daži gadījumi ar vārda maiņām Aizputē ir bijuši. Iepriekšējai vadītājai tāds gadījums bija pat šogad,'' zina Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja. Pagājušajā mēnesī Aizputes novadā reģistrēti 18 miršanas gadījumi un tikai divi jaundzimušie.

''Tagad sākas laulību sezona. Lai arī daudzi izvēlas precēties baznīcā, dokumenti lielākoties joprojām jākārto pie mums,'' norāda K. Ungere. Pirmā laulību ceremonija, kurā piedalīsies jaunā vadītāja, gaidāma 25. maijā. ''Tās vadīs mana vietniece, jo viņa šeit strādā ilgāk. Es skatīšos līdzi, kā tas jādara,'' skaidro K. Ungere. Aizputes novada Dzimtsarakstu nodaļas darbinieki novērojuši, ka laulības pamazām atgriežas modē. Arī cilvēki gados arvien biežāk izvēlas oficiāli reģistrēt attiecības.

Tā kā amatā viņa stājusies pavisam nesen, K. Ungere vēl izvairās runāt par nepieciešamajām pārmaiņām. ''Sākumā jāsaprot, ar ko šeit jāstrādā un kādas ir cilvēku vēlmes. Man kā laulību ceremonijas vadītājai būs jāpielāgojas preciniekiem. Gan jau kaut kas mainīsies.''

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Aizputes novadā