Aizputē svinēs visu nedēļu 6

Augusta pirmajā nedēļā, līdzīgi kā katru gadu, aizputnieki un pilsētas viesi var baudīt plašu Aizputes svētku programmu. Šogad būs arī vairāki jaunumi.

Sākot no rītdienas, 4. augusta, katru dienu līdz nedēļas beigām Aizputē būs kāds pasākums, kas iekļaujas svētku programmā, pastāsta Aizputes kultūras nama mākslinieciskās daļas vadītāja Inta Rudzīte. Īpaši viņa aicina sestdien ikvienu pilsētnieku piedalīties svētku gājienā – pilsētā tāds notiks pirmo reizi.

Piedāvā ekstrēmas izklaides
Jau otrdien pulksten 18 vecajā stadionā Ceriņu ielā būs pirmais pasākums – Rīgas cirka filiāles SIA “Mumi šovs” cirka izrāde. Trešdien pulksten 18 Tebras krastā pie kultūras nama sāksies “Vīrišķības trase uz Tebras upes.”

Šogad svētku laikā uz dažādām aktīvām nodarbēm aicina jauniešu centra “Idea House” pārstāvji, stāsta I. Rudzīte. Ceturtdien pulksten 22 laukumā pie vecās autoostas var pulcēties tie, kuri vēlas piedalīties nakts trasē “Spocīgā nakts Aizputē”. Bērni līdz 10 gadu vecumam drīkst piedalīties kopā ar pieaugušajiem. “Jāierodas ar drošu dūšu un jābūt gataviem uz baidīšanos,” intriģē I. Rudzīte.
Piektdien pulksten 17 notiks sacensības “Orientēšanās Aizputes novadā”. Pulksten 20.30 Aizputes kultūras namā notiks Rūdolfa Blaumaņa izrāde “Nezāle” ar Liepājas teātra aktiera Ērika Vilsona piedalīšanos.

Piektdien pulksten 22 pie Dzirnavu dīķa notiks svinīgā svētku atklāšana, uzrunu teiks Aizputes novada domes priekšsēdētājs Aivars Šilis. Pēc tam – gaismas Dzirnavu dīķī. Pulksten 23 skolas stadionā sāksies diskotēka ar DJ Helviju.  

Sportos un priecāsies
Visplašākā svētku programma būs sestdien, 8. augustā. No rīta pulksten sešos Dzirnavu dīķī sāksies makšķerēšanas sacensības “Lielā zive, mazā zive”. No pulksten 10 Lejaskurzemes sporta kompleksā notiks sporta sacensības dažādos sporta veidos. Pulksten 12 komandas četru dalībnieku sastāvā varēs uzspēlēt peintbolu. Būs arī šaušana ar pneimatiskajiem ieročiem. Pulksten 14 sāksies minifutbols.
Sestdien pulksten 14 paredzēts spēkavīru konkurss “Ērik, uznes mani kalnā!” Lai viss būtu godīgi, vīri nesīs vienu Lāsmiņu, smaida I. Rudzīte.

Sestdien laukumā pie kinoteātra būs atrakcijas bērniem. Pulksten 14 skolas stadionā notiks Liepājas leļļu teātra izrāde bērniem, pēc tam varēs rotaļāties kopā ar pasakas tēliem.

Lies čugunu
Pulksten 15.30 sāksies svētku gājiens no rūpnīcas “Kurzeme”, tas vedīs pa pilsētas ielām līdz Aizputes vidusskolai. Tajā piedalīsies organizāciju un iestāžu darbinieki. Var apvienoties arī kaimiņi vai domubiedri un droši iesaistīties gājienā, mudina I. Rudzīte.  Pēc gājiena skolas stadionā pulksten 16 sāksies novada pašdarbnieku un vieskolektīvu koncerts “Mēs – Aizputei”.

No pulksten 21 Tebras krastā pretī saliņai notiks Starpnozaru mākslas grupas “SERDE” organizētais 6. Starptautiskā čuguna mākslas simpozija noslēgums – čuguna liešana.

Sestdien pulksten 19 skolas stadionā sāksies Jāņa Paukštello un Harija Spanovska koncerts, bet pulksten 22 uzstāsies Ivo Fomins. Pēc tam notiks zaļumballe. Ieeja uz koncertiem un balli – bez maksas.

Svētki noslēgsies svētdien Aizputes kultūras namā, kur pulksten 19 notiks “The evex hotel tour” muzikālais šovs.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Viņa

Nu, mīļie cilvēki, tad jau arī pilsētas svētki ir "copy" un "paste", jo kādā pilsētā tie noteikti bija ātrāk. Ko varat piesieties. Priecātos, ka vismaz kaut kas notiek!

pirms 11 gadiem, 2009.08.10 11:49

izabella

Tā ir radošu cilvēku problēma - "copy" un "paste" tagad modē daudzās jomās. :(

pirms 11 gadiem, 2009.08.06 13:34

trakais

Kārtējo reizi kāds ir piesavinājies Gulbja idejas par spoku trasi - FUI!!!

pirms 11 gadiem, 2009.08.06 12:02

tante

Kāds ,,lepnums" par jauki saposto pilsētu!(Katrs cilvēks,ciemiņus gaidot sapošas un satīra savu māju.)Kāds ,,prieks",ieraugot Ceriņu ielas veco stadionu-kā vecā zāle,, nopļauta",kā sagaidām cirka māksliniekus.Vai dažu kvadrātmetru pļaušana un dažu desmitupapīra puķīšu izgatavošana izmaksātu milzu naudu?

pirms 11 gadiem, 2009.08.04 20:07

hm

Aizputē vēl ir darbs? Tas nu gan ir interesanti! Varbūt var pieteikties uz vakantajām vietām?

pirms 11 gadiem, 2009.08.04 15:52

Aizputnieks

Jā! Jau šorīt ejot uz darbu, pa svētku drānās tērptajām sirmās Aizputes ielām , darbaļaužu sirdīs bija pacēlums un svētku sajūta. Visapkārt krāsaini karodziņi (ko droši izgatavojuši mākslas skolas bērni), piepusti baloni, izlikti plakāti, senas fotogrāfijas (visi aizputes vadītāji) utt.... Tiešām var redzēt, ka svētki izdosies! Arī darbadiena tādā pacēlumā noritēs ar jauniem darba ražīguma rekordiem. Tos Aizputes darbaļaudis veltīs savas sirmās pilsētas un varenās valsts attīstībai un tālākam uzplaukumam.
Paldies tiem, kas mums to uzbūra!

pirms 11 gadiem, 2009.08.04 10:23

Aizputes novadā