Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizputē svinēs pilsētas svētkus 6

Nākamās nedēļas garumā svētku noskaņa valdīs Aizputē. Tradicionālajos pilsētas svētkos šogad būs gan jau iepriekš plašu atsaucību iekarojušais gājiens, gan arī vēl nebijuši pasākumi.

Aizputē šogad svētkus svinēs visas nedēļas garumā – no 8. līdz 14. augustam. Pirmos sveicienus nesīs pilsētas viesi. Pirmdien, 8. augustā, pulksten 17 tiks atklāta Maskavas mākslinieka Nikolaja Sokolova gleznu izstāde “Veltījums Aizputes pilsētai”.

Trešdien, 10. augustā, pulksten 17 Aizputes kultūras namā interesentus gaida uz starptautiska jauniešu projekta noslēguma pasākumu, kurā piedalīsies arī Rīgas ebreju kopienas pārstāvji “Šalom, Aizpute: uz laipas starp pagātni un tagadni!”. Tās pašas dienas vakarā pulksten 18 Tebras krastā pie stadiona jaunsargi dos startu šķēršļu trasē “Drošam būt, uzvarēt!”.

Ceturtdien, 11. augustā, no pulksten 17 līdz 23  apmeklētājiem būs atvērti “Eko vīna” darītavas pagrabi Skolas ielā 1. Pievakarē būs “naksnīgi” pasākumi – pulksten 21.30 Tebra pārtaps par “Gaismas upi”, bet pulksten 23 varēs sākt baudīt “Spocīgo nakti Aizputē”, par kuru gādās jaunieši un kultūras darbinieki.


Piektdien, 12. augustā, būs svētku programmā vēl nebijis notikums. No pulksten 14 līdz 19 pilsētas laukumos taps ziedu paklāji, kurus arī vērtēs, labākajiem piešķirot balvas. Šajā dienā pulksten 14 sāksies senioru vokālo ansambļu un deju kolektīvu festivāls “Tēvu tēvi laipas meta”. No pulksten 17 līdz 21 notiks grupas “Titāniks” koncerts – balle. Pēc tam – pilsētas svētku svinīgā atklāšanas ceremonija. Pulksten 23 ar koncertu uzstāsies Samanta Tīna, pēc tam – diskotēka.

Sestdien, 13. augustā, paredzēta plaša svētku programma. Jau sešos no rīta pie Dzirnavu dīķa sāksies makšķernieku sacensības. No pulksten 10 līdz 16 SIA “Lejaskurzemes sports” stadionā risināsies sporta svētki. No pulksten 11 līdz 16 kino laukumā būs amatnieku un mājražotāju gadatirgus. Pulksten 11 mākslas darbnīcu un rezidenču centrā “SERDE” darbu sāks alus brūvēšanas darbnīca. Būs arī dažādas bērniem domātas izklaides, suņu izstāde.


Sestdienas pievakarē būs svētku kulminācijas pasākumi. No pulksten 17 centra laukumā notiks pulcēšanās gājienam, kas sāksies pulksten 17.30 un virzīsies uz svētku estrādi. Pulksten 18 būs sadziedāšanās un sadejošanās “Dziesmu un deju virpulis Aizputē”. Pulksten 20.30 sāksies grupas “Novadnieki” koncerts, bet pulksten 22.30 uz skatuves kāps grupa “Linga”. Pusnaktī sāksies zaļumballe.

Arī visas svētku nedēļas garumā būs daudzi muzikāli, mākslinieciski un atraktīvi pasākumi – teātra izrādes, koncerti, cirka izrāde, izstādes. Mākslas darbnīcu un rezidenču centrā “SERDE” darbosies mākslas laboratorija “AIZ”, kurā piedalās mākslinieki no Latvijas, ASV, Šveices, Lielbritānijas, Norvēģijas, Vācijas, Krievijas Baltkrievijas un Serbijas.  “Mētras mājā” notiek vasaras plenērs. Tā dalībnieki piektdien “izrādīsies” pilsētā, sestdien tirgosies, bet svētdien – atvadīsies.

Svētdien, 14. augustā, Aizputes baptistu baznīcā muzicēs Aizputē dzimušais ērģelnieks no Kanādas Dāvids Šmits un viesi no Talsiem.


Sīkāk ar Aizputes svētku programmu var iepazīties interneta mājaslapā www.aizputesnovads.lv .

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Dalībnieks

Tiešām sestdien bija super!Nav laika pat elpu atvilkt,jāskrien no viena pasāciena uz otru!Nu malači!Sandai un Intai hipp,hipp urrā!

pirms 9 gadiem, 2011.08.15 14:57

Sestdienis

Žetons Aivaram Š. un viņa komandai! Domāju ka pat Aivars L. ar Aizputes budžetu ne tuvu tik labus svētkus nesarīkotu! Šodien visa pilsēta muttuļo (gan bērni, gan suņi) un , lai gan man pa nakti līdz 4:00 muzika neļāva gulēt, man bija prieks par to!
P.s.
ziedu laivas ar super!

pirms 9 gadiem, 2011.08.13 14:33

Piektdienis

Šodien jau labāk. Dalīja alu un muzons skanēja.

pirms 9 gadiem, 2011.08.13 09:57

Trešdienis

Šovakar braucu pirms 22 iem cauri svētku pārņemtai Aizputei. Vienīgi nevarēju atrast kur viņi svin :(. Pilsētā nedeg neviens apgaismojums, ielās tikai aizdomīgi tipiņi. Varbūt visi sagājuši bijuša PMK-16 klubā un svin drošībā ? Man jau liekas, ka labāk svinēt vienu dienu un kārtīgi, nekā muļķoties visas nedēļas garumā. Pa tumsu uz Aizputi svinēt neiešu!

pirms 9 gadiem, 2011.08.10 22:57

GIC

Jā , ja svin tad ar vērienu, malači aizputnieki...

pirms 9 gadiem, 2011.08.05 15:54

Aizputes novadā