Aizputē sarīko izstādi par prieku sev un citiem

Piektdien, 13. aprīlī, pulksten 16 Aizputes novadpētniecības muzeja izstāžu zālē tiks atklāta Aizputes novada iedzīvotāju rokdarbu izstāde "Par prieku sev un citiem", kas apmeklētājus priecēs līdz 18. maijam.

Pirmā novada iedzīvotāju rokdarbu izstāde ar tādu pašu nosaukumu muzejā tika iekārtota aizvadītā gada martā. Necerēti lielā rokdarbnieču un amatnieku atsaucība, kā arī izstādes apmeklētāju interese par to nostiprināja pārliecību, ka šādai kopizstādei jātop arī šogad, lai novada iedzīvotājiem būtu iespēja dalīties mīlestībā pret saviem vaļaspriekiem, kas patiesībā ir kas vairāk par krāsainu valdziņu ķibināšanu vai pērlīšu vēršanu.

Mūsu cerības par skaistu un bagātīgu rokdarbu izstādi 60 novada iedzīvotāji nav pievīluši arī šogad. Uz muzeju izstādes gaidās jau atceļojuši vairāk kā četrsimt piecdesmit dažādās rokdarbu tehnikās darināti darbi, tostarp arī gleznas un zīmējumi.

Aizputes pilsētu ar 154 darinājumiem izstādē pārstāvēs 25 autori, tostarp 5 stiprā dzimuma pārstāvji. 8 Aizputes pagasta iedzīvotājas izstādei iesniegušas 57 darbus. Kalvenes pagastu prezentēs 17 rokdarbnieces ar 121 darbiņu. No Cīravas pagasta atceļojuši 5 autoru 20 darbiņi, no Kazdangas pagasta izstādē piedalās 2 dalībnieces ar 6 darbiem, savukārt no Lažas pagasta 5 rokdarbnieces izstādei iesniegušas 86 darbus.

Izstādes vecākajai dalībniecei Anastasijai Junkarēnai no Kalvenes pagasta ir 80 gadi, bet jaunāko dalībnieču godā ir desmitgadnieces Ieva Sudraba no Kazdangas pagasta un Beatrise Santa no Aizputes pagasta.
              
Lai arī šī gada izstāde darbu skaita ziņā nedaudz atpaliek no iepriekšējās, taču tajā ir vairāk liela formāta rokdarbu, mazāk rotaslietu un dekoratīvo apģērba piespraužu, kas lielā skaitā izstādē dominēja pērn. Izstāde noteikti būs interesanta ne tikai pašām rokdarbniecēm un amatniekiem, bet arī tiem, kas par rokdarbiem tikai priecājas.

Izstādei iesniegtie darbi ir apliecinājums tam, ka rokdarbi ir māksla, kurā izpaužas katra cilvēka radošā individualitāte. Tā ir patīkama aizraušanās, kas joprojām ir modē un daudziem izstādes darbu autoriem jau kļuvusi pat par atkarību un dzīves nepieciešamību.


Pievieno komentāru

Aizputes novadā