Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizputē sakārtos ūdenssaimniecību

Projekts “Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Aizputē” uzlabos ūdens kvalitāti pilsētā, informē SIA “Aizputes komunālais uzņēmums” vadītāja Vēsma Martuzāne.

“Šo projektu vajadzēja ļoti, pilsētā problēmas ar ūdeni ir gan lietotājiem, gan apsaimniekotājiem,” atzīst V. Martuzāne. Beidzot radusies iespēja piesaistīt valsts finansējumu, lai sakārtotu pilsētas ūdenssaimniecības sistēmu, kas ir diezgan bēdīgā stāvoklī.
Projektam atvēlēts vairāk nekā trīs miljoni latu, pamatfinansējums ir no valsts budžeta. Sava daļa jāiegulda arī pašvaldībai un komunālajam uzņēmumam, kam būs jāmaksā pievienotās vērtības nodoklis. Tā gan ir atgūstama summa, ja precīzi tiks ievērota visa projekta realizācijas procedūra un nebūs nekādu neprecizitāšu, norāda V. Martuzāne.

Realizējot projektu, Aizputē nomainīs ūdensvadu desmit kilometru garumā, vēl piecu kilometru posmā notiks kanalizācijas tīklu rekonstrukcija. Izbūvēs ūdens atdzelžošanas iekārtu, sakārtos esošo, kā arī veidos divus jaunus dziļurbumus, stāsta komunālā uzņēmuma vadītāja.

Uz izsludināto iepirkumu pieteikušās 11 firmas. Līdz aprīlim SIA “Aizputes komunālais uzņēmums” speciālisti izvērtēs piedāvājumus, lai izraudzītos piemērotākos darbu veicējus. Pēc tam lēmums jāsaskaņo ar Vides ministriju, lai varētu slēgt līgumus ar uzņēmējiem.
Atdzelžošanas iekārtas izbūve paredzēta 12 mēnešu laikā no līguma noslēgšanas brīža, bet cauruļvadu tīkla rekonstrukcija – 20 mēnešu laikā no līguma noslēgšanas.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā