Aizputē piedāvā universālo dizainu

Katoļu iela ir pirmā iela Aizputē, kas tiek rekonstruēta saskaņā ar universālā dizaina principiem.

“Reāli foršā gandarījuma sajūta. Kad ar būvnieku runājos, viņš teica – jā, grūti tā visu uztaisīt. Es viņam atbildēju – patīk vai nepatīk, bet veci būsim visi. Un padomā, kādreiz varbūt iesi un teiksi – cik labi es to esmu uztaisījis,” stāsta Liepājas Neredzīgo biedrības vadītājs Māris Ceirulis, uzslavējot, ka ne tikai Liepāja, bet arī Aizpute sāk novērtēt vides pieejamību un šajā ziņā ir līderi Latvijā.

Biedrības rīkots seminārs par universālo dizainu bijis arī Aizputē, agri pavasarī. M. Ceirulis teic, ka laikam jau tad pašvaldība sapratusi, ka ieguvēji no tā būs visi, ne tikai invalīdi. Reljefs ļauj izsekot ietves virzienam, pie pārejas, līmeņu maiņas, ir brīdinājuma “ķieģelīši” jeb “pumpiņas”, turklāt kontrastējošā – dzeltenā – krāsā. Turklāt “ķieģelīšu” izgatavotāji ir Liepājas uzņēmums “Rūķis LM”, kura darbinieki šīs produkcijas izveidē esot iesaistījušies ar lielu izpratni un atbildību.

Aizputes novada domes izpilddirektore Astrīda Eņģele apstiprina, ka finansējumu rekonstrukcijai nodrošina Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai, projekts iesniegts programmā “Pamatpakalpojumi iedzīvotājiem un ekonomikai”. Kopējās izmaksas lēš uz 56 290 latiem, pašvaldības līdzfinansējums – 25 procenti. Katoļu iela rekonstruēta visā garumā. Darbus veic SIA “Aizputes ceļinieks”.

Iepriekš skaļākie protesti par vides nepieejamību Aizputē bija par rekonstruēto “Swedbank” filiāli Atmodas ielā, kur ir pārāk stāva, faktiski neizmantojama, uzbrauktuve. Invalīdu biedrība “Cerība” no pretenzijām atteicās, kad banka uzdāvināja biedrībai datoru.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā