Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizputē pašiem savas sporta skolas tomēr nebūs 3

Lēmums par Aizputes novada Sporta skolas dibināšanu pēdējā domes sēdē ir atcelts, apstiprina Izglītības un sporta komitejas priekšsēdētājs Linards Tiļugs.

Šā gada sākumā Aizputes novada dome pieņēma lēmumu veidot savas pašvaldības sporta skolu. Tā kā Liepājas rajona Sporta skolā, kuras administratīvais centrs ir Grobiņā, aptuveni puse no kopumā atvēlētajām pedagoģiskajām likmēm tiek jauno aizputnieku skološanai, pašvaldība rēķināja, ka izdevīgāk būtu veidot pašiem savu skolu.

Turklāt Liepājas rajona Sporta skolas administratīvie izdevumi tiek apmaksāti proporcionāli no iesaistīto pašvaldību budžetiem. Tātad aizputnieki sedz lauvas tiesu, atgādina L. Tiļugs.

Pēc pozitīvā domes deputātu lēmuma janvārī, bija iecere, ka Aizputes novada sporta skola darbību varētu sākt šā gada septembrī. Taču jau janvārī Liepājas rajona Sporta skolas direktors Dainis Zombergs izteica pieļāvumu, ka turpmāko mēnešu laikā situācija varētu mainīties.

Grobiņas novada dome aprīlī lēmusi nenodot Aizputes novada domei Liepājas rajona sporta skolu. Maijā jautājums par sporta skolas nākotni skatīts Aizputes novada domes Finanšu, budžeta un licencēšanas komitejas sēdē. Nolemts atcelt domes 26. janvāra lēmumu “Par Aizputes novada Sporta skolas dibināšanu”.

Savukārt Izglītības un sporta komitejas sēdē 24. maijā izteikts pretējs viedoklis un lemts par labu Aizputes novada sporta skolas dibināšanai, liecina Aizputes novada domes sēdes protokols.

Domes sēdē ar desmit balsīm “par” un vienam deputātam atturoties nolemts atcelt iepriekšējo lēmumu par Aizputes novada sporta skolas dibināšanu.

Kā atzīst Aizputes novada domes deputāts L. Tiļugs, kašķēšanās vai naida ar grobiņniekiem šā lēmuma dēļ neesot. Sīkāki argumenti gan aizputniekiem neesot sniegti. Deputāts atceras – sākotnēji izskanējuši viedokļi, ka Grobiņas novads it kā ir gatavs nodot aizputniekiem Sporta skolas saimniecību. Taču tad pēkšņi sākušas skanēt runas – ja Aizputē skolu veido, tad jāsāk viss no nulles, saimniecība paliks Grobiņā.

Pilnīgi atmesta doma par savas sporta skolas veidošanu nav, apliecina L. Tiļugs. Taču tam būs jāsagaida izdevīgāks brīdis.

Liepājas rajona Sporta skolas direktors D. Zombergs atgādina – reorganizējot Liepājas rajonu, tika pieņemts lēmums skolu saglabāt kā vienu veselu. Pašreiz neesot pamata mainīt esošo situāciju. Turklāt Grobiņa ģeogrāfiski starp visiem novadu centriem ir apmēram vidū. Ja vaiņodniekiem vai rucavniekiem būtu jābraukā uz Aizputi, tas būtu visai neērti, uzskata D. Zombergs.

“Skola jau nav bumba, kuru dod vienam, pēc tam citam,” saka direktors. Viņš uzsver – pats nelemjot, kur darbosies skola, atliek vien respektēt pašvaldības lēmumu. Līdz ar to no nākamā mācību gada Liepājas rajona sporta skolas darbībā būtiskas izmaiņas nebūs, secina D. Zombergs.

Aizputē gan pašvaldība lēmusi no sava budžeta piešķirt papildu finansējumu piecu jaunu sākuma sagatavotības grupu atvēršanai Liepājas rajona Sporta skolā no 1. septembra. Aizputes novada domes sēdē pieņemts lēmums piešķirt 1,43 likmi vieglatlētikas, futbola un ložu šaušanas treneru algām līdz šā gada beigām. Pēc tam pašvaldība gatavojas pieprasīt finansējumu no valsts budžeta, apliecina L. Tiļugs. Pašvaldība lēmusi papildu finansējumu piešķirt arī 1,475 likmēm treneru algām galda tenisā, ložu šaušanā, vieglatlētikā un volejbolā no šā gada septembra līdz decembrim.
 

Pievieno komentāru

Komentāri 3

lidaka

Vajadzetu ari ierosinat dome tadu domu dzirnavu diki ielaist lidakas mazulus! jo reali pa gadu tiaki kadas 2 lidakas var nokert no kuram abas ir zemmera!!! :@:@:@:@:@:@:@

pirms 9 gadiem, 2011.07.06 17:55

kurpe

Taisniba,kaut kas jasak darit,Aizpute iet pa burbuli!Nekadas kartibas vairs!

pirms 9 gadiem, 2011.06.28 14:34

jurķis

Kad beigsim vākt parakstus, par autobusa satiksmes sakārtošanu Aizputes novadā- tad sāksim, vākt parakstus par novada domes atlaišanu.

pirms 9 gadiem, 2011.06.28 08:02

Aizputes novadā