Aizputē novadniekus slavēs publiski 2

Aizputes novadā tiek iedibināti vairāki apbalvojumi, ar kuriem pašvaldība publiski teiks paldies par novadnieku labajiem darbiem.

Iepriekš katrā pagastā un pilsētā iedzīvotāji uzteikti katrā savā veidā. Nu nolemts, ka arī Aizputes novadā jāievieš vienota sistēma, kā pateikties pašmāju ļaudīm par viņu labajiem darbiem un sasniegumiem, domes sēdē lēma deputāti. Plānots, ka Aizputes novada apbalvojumus pasniegs Latvijas Valsts neatkarības gadadienas svētkos 18. Novembrī, pastāsta domes priekšsēdētājs Aivars Šilis. Aizputes novada dome piešķirs Atzinības un Goda rakstu, ko pasniegs gan fiziskām, gan juridiskām personām vai arī kolektīviem.

Savukārt par Gada novadniekiem tiks nominētas tikai fiziskas personas. Atzinības rakstu piešķirs par aktīvu, radošu un nesavtīgu darbu Aizputes novada labā. Apbalvoties tiks arī pie piemiņas dāvanas 50 latu apmērā. Piešķirot Goda rakstu, tiks izteikta pateicība par sasniegumiem dažādās nozarēs un par nozīmīgu ieguldījumu Aizputes novada attīstībā, veicinot novada pozitīva tēla veidošanu Latvijas Republikā, Baltijā, Eiropā, pasaulē. Līdz ar Goda rakstu apbalvotie saņems piemiņas dāvanu 75 latu vērtībā.

Apbalvojums "Aizputes novada Goda novadnieks" ir augstākais domes apbalvojums, kas tiek dibināts, lai iemūžinātu fiziskas personas vārdu Aizputes novada vēsturē. Apbalvojuma saņēmēji tiks Goda novadnieka apliecinājuma raksta, nozīmītes ar Aizputes novada ģerboņa attēlu un uzrakstu "Aizputes novada Goda novadnieks", kā arī naudas balvas 100 latu apmērā.

Nolikums paredz, ka šo apbalvojumu var piešķirt ne tikai novada iedzīvotājiem, bet arī Latvijas un ārvalstu amatpersonām, kā arī sadraudzības pilsētu vadītājiem. Taču par Goda novadnieku cilvēks varēs kļūt tikai vienu reizi.

Ierosinājumus apbalvošanai jāiesniedz ne vēlāk kā mēnesi pirms piešķiršanas dienas. Ierosinājumus izskata un lēmumu pieņem Aizputes novada dome, nepieciešamības gadījumā uzklausot attiecīgo nozaru vadošo amatpersonu viedokļus.

Plašāk ar nolikumu par apbalvojumiem var iepazīties pašvaldības mājaslapā www.aizputesnovads.lv.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

es ar šorītu sākšau tīrīt zobus, griezt nagus un gleznošu Misiņkalnu un domi!

pirms 8 gadiem, 2012.04.24 05:52

Aizputes novadā