Aizputē notiks Starptautiska restaurācijas nometne 7

No 8. līdz 18. jūlijam Aizputē notiks Starptautiska restaurācijas nometne.

Starptautiskā restaurācijas nometne tiks organizēta vienā no Aizputes vēsturiskajām koka ēkām Atmodas ielā 9. Ēku komplekss Aizputē, Atmodas un Jāņa ielu stūrī ir vietējās nozīmes vēstures piemineklis. Tas celts laika posmā no 18.gs.sākuma  līdz 19. gs. vidum. Ap 1840. gadu būvētā noliktavas ēka ir nozīmīgs Kurzemes reģiona būvvēstures paraugs un vienīgā šāda veida celtne Aizputē.

Ēkā šobrīd darbojas Starpnozaru mākslas grupa SERDE, kura 2002. gadā sāka apsaimniekot nojaukšanai paredzēto ēku kompleksu un pamazām šeit izveidoja pastāvīgi funkcionējošu mākslinieku rezidenču centru.

Nometnes laikā būs iespēja apgūt jaunas prasmes kultūras pieminekļu uzturēšanā, restaurācijā, kā arī iepazīties ar otrreizējai lietošanai paredzētu materiālu pārstrādi. Starpbrīžos tiks veidotas publiskas lekcijas un diskusijas plašākai auditorijai.

Nometnes darba tēmas:

Logu, durvju restaurācija un uzturēšana – vada Jānis Tolpežņikovs;
Ēku būvkonstrukciju restaurācija (guļšķautņi, pildrežģi), pārsegumu restaurācija – vada Jānis Tolppežņikovs un Uģis Pucens;
Vēsturiskie apmetumi, to sastāvi un konservācijas metodes – vada Juris Zviedrāns.
Tradicionālās krāsas, to sastāvi un pagatavošana un krāsošana – vada Juris Zviedrāns.
Vēsturisko atslēgu un slēdzeņu restaurācija – vada Armands Ausmanis.

Interesentiem no Aizputes novada dalība bez maksas – pieteikšanās pa tel. 29817180.

Atbalsta: VKKF, Liepājas Kultūras pārvalde, Aizputes novada dome

Organizē: Jānis Tolpežņikovs "Nākotne pagātnei" un Starpnozaru mākslas grupa SERDE.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Ruta

Apsveicami !Tādas nometnes būtu lietderīgi veidot katrā pagastā,jo interesentu netrūktu.Arī pensionāru rindās ir daudzi kas gribētu apgūt zināšanas par restaurāciju.Piemēram Priekules novadā ir arī pietiekoši daudzas lietas kas vajadzētu sakārtot.

pirms 6 gadiem, 2014.07.03 22:54

pensionārs

Vai Tu zini, cik maksā restaurācijas darbi ?! Hanka Aizputē sāka "restaurēt" ordeņa pili. Un norestaurēja līdz drupu kaudzei ... Var jau apmainīt vecā koka mājā dažus sapuvušus dēļus, bet ar to jau nekas nebeidzas.

pirms 6 gadiem, 2014.07.04 09:00

mūks

Ordeņa pils restaurācija pagadījās tai laikā kad vienam pilsētas deputātam vajadzēja pabeigt privātmāju. Daudzi būvmateriāli no pils aizceļoja uz privātmāju !

pirms 6 gadiem, 2014.07.04 21:48

Pensionāram

Tu varētu sapulcināt visu savu brandžu un pēc apmācībām atrestaurēt Šekuma māju. Tā būtu laba dāvana Aizputei pilsētas svētkos! Un Jūs kopā strādājot varētu sadraudzēties :). Nākamās vēlēšanās Jūsējie noteikti apsteigtu ZZS.

pirms 6 gadiem, 2014.07.04 14:47

pensionārs

Šekumercena grausts pieder latvietei, kura sasitusies ar vācieti. Un ēka ir spilgts piemērs Aizputes domes nevarībai sakārtot graustus pilsētas centrā.

pirms 6 gadiem, 2014.07.04 21:30

padomā

vai nebiji pārāk kūtrs, kad īpašniecei bija "jāsasitas" ar vācieti? Ja būtu bijis gana sprauns, varbūt Aizputē tagad vizuļotu jauka atrestaurēta ēka.

pirms 6 gadiem, 2014.07.04 21:52

Jānis

Īstenībā pietiktu ja daži piedzērušies jaunieši netīšām viņu aplietu ar benzīnu un aizdedzinātu, bet policisti vienkārši pievērtu acis!

pirms 6 gadiem, 2014.07.05 12:28

Aizputes novadā