Aizputē notiks Maijas Kalniņas un Birutas Bensones radoša satikšanās "Adrese - tepat blakus"

11. septembrī plkst.18 Aizputes pilsētas bibliotēkā notiks Maijas Kalniņas un Birutas Bensones radoša satikšanās "Adrese-tepat blakus".

Maija Kalniņa, dzimusi cēsniece, bērnībā nokļuvusi Aizputē, kur vienā skolā kopā ar Mārtiņu Freimani un līdzīgi domājošiem uzsūkusi neizārstējamo mūzikas un dzejas vīrusu. Ģitāru sākusi spēlēt 13 gadu vecumā. Vēlāk pēc vidusskolas beigšanas ģitāra Maijai palika uzticamais draugs divvientulībā, tad arī Maija sāka rakstīt savas dziesmas un tekstus.

Maija: "Dziedāšanas procesā ir viss- kaislība, mīlestība, meditācija, saruna, klusēšana, atzīšanās,  un tajā iespējams , jā, - arī lidot… Tā ir laime- dzīvot tanī dziesmā un tai dziesmai, kuru nevar nedziedāt. Tā ir Mistērija, kura notiek ar mums un mūsos reizēs, kad dziedam pa īstam. Kad runājam ar pasauli un pasaule runā ar mums, un tad tā vairs nav mūsu daļa… Tas ir Ceļš. Tā ir Dzīvība."

Savukārt viņas mamma Biruta gleznot uzsāka pavisam nesen, pirms nepilniem diviem gadiem. Gleznošana bija Birutas sens, bet nerealizēts sapnis. Biruta savās gleznās īsā laika periodā ir varējusi krāsās iedzīvināt ļoti dažādas emocionālas noskaņas un saturu. Viņas radītie darbi guvuši ļaužu atsaucību, un šī būs Birutas nu jau trešā izstāde.

Maija un Biruta iedvesmojas ne tikai no pasaules, bet arī viena no otras. Maijai ir teksti, kuru impulss meklējams mammas gleznās, savukārt Birutas gleznās dažkārt atspoguļojas Maijas dziesmas.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā