Aizputē, Kalvenē un Cīravā notiks ''Dejas diena 2017''

Biedrība ''Cita Abra'' informē, ka jau otro gadu Aizputes novadā tiks svinēta ''Dejas diena'', ko atzīmē visā pasaulē. Šoreiz dejas aktivitātes norisināsies no 27. līdz 29. aprīlim.

Pasākuma ietvaros 27. un 28. aprīlī Aizputē, Kalvenē un Cīravā notiks bezmaksas laikmetīgās dejas un kontaktimprovizācijas meistarklases. Tās būs paredzētas dažādām vecuma grupām, neatkarīgi no iepriekšējās pieredzes vai sagatavotības. Meistarklasēs tiks sniegta iespēja katram apgūt jaunas dejas iemaņas. Laikmetīgā deja ir ''draudzīga'' jeb piemērota ikvienam dejotājam un dejot gribētājam. Tā attīsta spēju būt dabīgam, veidot savu kustību ar un bez mūzikas. Kontaktimprovizācija balstās uz sevis, sava ķermeņa uzklausīšanu, sajušanu, un tad - sadejošanos ar partneri. Meistarklases vadīs vieni no vadošajiem dejas māksliniekiem Agate Bankava, Ivars Broničs un Rūdolfs Patriks Gediņš.

Dejas dienas svīnības noslēgsies 29. aprīlī Cīravā ar īpašu programmu - Aizputes novada dejas kolektīvu sadejošanās (ansambļi var pieteikt savu dalību rakstot sandazalite@inbox.lv), būs iespēja noskatīties laikmetīgās dejas filmu ''Mr. Gaga'' par pasaulē slaveno Izraēliešu dejas mākslinieku Ohadu Naharinu un varēs piedzīvot neparastu horeogrāfes Agates Bankasvas dejas izrādi ''Fafabulala''. 29. aprīlī tiks klāts īpašs svētku galds, tādēļ apmeklētāji ir aicināti ierasties ar groziņiem.

* 27. aprīlis:
Kalvenes Kultūras nams: pulksten 15.30 – 16.30 laikmetīgās dejas klase pie Agates Bankavas;
Aizputes Kultūras nams: pulksten 18 – 19 kontaktimprovizācijas meistarklase pie Ivara Broniča un Rūdolfa Patrika Gediņa.

* 28. aprīlis:
Cīravas Kultūras nams:
pulksten 17-18 laikmetīgās dejas klase pie Agates Bankavas;
pulksten 18-19 kontaktimprovizācijas klase pie Ivara Broniča un Rūdolfa Patrika Gediņa.

* 29. aprīlis:
Cīravas Kultūras nams: 14 – 16 dejas ansambļu sadejošanās;
Cīravas Kultūras dzirnavas: 16.30 – 17.30 dejas filma ''Mr. Gaga'';
Cīravas Kultūras nams: 18 – 19 dejas izrāde ''Fafabulala'' Cīravas Kultūras nams.

Izrādes apraksts:
Laikmetīgās dejas duets ''Fafabulala'' dejotāju Rūdolfa Gediņa un Ivara Broniča izpildījumā vēsta par komunikāciju divu cilvēku starpā. Cik toleranti un demokrātiski viņi ir, tik subjektīvs ir viņu izteiksmes veids. Izrāde atgādina, ka nav vienas patiesības. Atšķirība ir mūsu attieksmē, veidojot ķermenisku vai verbālu dialogu vienam ar otru. Dzīvē viss ir mainīgs – no asarām līdz smiekliem, līdz šausmām un otrādi.

Horeogrāfe: Agate Bankava, dejo: Rūdolfs Gediņš, Ivars Broničs.

Pievieno komentāru

Aizputē