Aizputē izrāda Ināras Liepas Leļļu Mākslas muzeja mākslinieku autordarbus 2

No 28. novembra līdz 3. februārim, Aizputes novada Tūrisma informācijas un Mūžizglītības centrā būs apskatāma Ināras Liepas Leļļu Mākslas muzeja mākslinieku autordarbu Ziemassvētku izstāde.

Profesionālā leļļu māksla Latvijā kļūst arvien pazīstamāka, jo reizi gadā, septembrī,  Ināras Liepas Leļļu Mākslas muzejs Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā kopā ar Latvijas un ārvalstu māksliniekiem rīko Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivālu. Tas ir vērienīgs kultūras notikums, kurā var smelties idejas, iedvesmu un zināšanas.

Gadu garumā muzejs ir uzkrājis unikālu mākslinieku dāvinātu darbu kolekciju, kas dod iespēju iepriecināt ar ceļojošu izstādi ārpus festivāla ne tikai rīdziniekus, bet arī leļļu mākslas cienītājus citās Latvijas pilsētās.

Sadarbība ar Aizputi iepriecina jau ceturto gadu un ne velti, jo tieši Aizputē ir izveidojusies unikāla padomju laika leļļu kolekcija, kas ir liels ieguvums, jo tiek saglabāta viena vēsturiska laika posma bērnības mantojums. Sadarbība ar Leļļu Mākslas muzeju un tā rīkotajām izstādēm ir kā turpinājums, kas dod iespēju iepazīt, izzināt un izglītoties šajā unikālajā mākslas nozarē!

''Šogad vēlamies Aizputes novada iedzīvotājus un viesus iepazīstināt ar mākslinieku darbiem no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Kipras, Japānas un ASV. Latviju šajā izstādē pārstāvēs Arta Ozola –Jaunarāja, Iveta Vecenāne, Pēteris Sidars un Ināra Liepa,'' stāsta izstādes rīkotāji.

Izstādē tiks izstādītas 15 skulptūrlelles, gobelēni,  lielformāta drukas  un grafikas darbi. Ieeja izstādē ir bez maksas, atgādina organizatori.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

mjā

Vai tiešām aizputniekiem jāskatās uz tiem ķēmiem, kas tiek dēvētas par lellēm ? Kas notiek mūsdienu mākslinieku galvās ?

pirms 3 gadiem, 2017.12.08 18:12

Balsoju par pārmaiņām

Katru gadu gandrīz vien un tas pats. Tās lelles maziem bērniem šķiet biedējošas.

pirms 3 gadiem, 2017.12.11 21:46

Aizputē