Aizputē izdemolē klaiņojošo kaķu mājiņas; ko saka pašvaldība? 8

Aizputē, Saules ielas 7 un blakus esošo daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji, kuri par klaiņojošiem kaķiem rūpējas, saskārušies ar nepatīkamu situāciju.

Proti, viņu savulaik uzstādītie kaķu namiņi tikuši izlikti no iepriekšējās mītnesvietas diezgan drastiskā veidā – tie vandaliski nomesti kājām gaisā uz blakusīpašuma. Kaķu mīļotāji ir sašutuši un šobrīd meklē jaunu vietu, kur kaķu mājiņas novietot. Viņi būtu ļoti pateicīgi par pašvaldības atbalstu, kas varētu ierādīt kādu potenciālo mītnesvietu, taču uz to necer, jo jau iepriekš saskārušies ar noraidošu attieksmi.

Viena no aizputniecēm, kuru uztrauc kaķu turpmākais liktenis, ir Vija Lidovska. Viņa pastāsta, ka kaķu namiņi īpašumā iepretim Saules ielai 7 novietoti pirms vairākiem gadiem ar īpašnieka rakstisku atļauju. Savulaik arī kaķu mājiņas izveidotas ar līdzcilvēku atbalstu – tās darbmācības stundās skolotājas Agritas Faustas vadībā sagatavojuši skolēni, savukārt mājturības stundās skolnieces šuvušas spilventiņus un sedziņas to iekārtošanai.

Aizputes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Jankovskis atzīst: fakts, ka kaķi tiek baroti, vakcinēti un kopti, ir uzteicams, taču problēma rodas brīdī, kad no dažu kaķu mītnesvietas PMK rajons kļuvis par plašas populācijas apdzīvotu vietu. Domē saņemtas sūdzības, piemēram, no sporta centra “Lejaskurzeme”, kura volejbola smilšu laukumos bieži nākoties atrast izkārnījumus.

Viņš teic, ka ierādīt vietu, kur kaķu mājiņas novietot, pašvaldībai nav viegls uzdevums.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 9. jūlija numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Silvija

Ja tie "kaķumīļi" tiešām par viņiem rūpētos, tad kaķus sterlizētu, jo to skaits pārmērīgs. Pierādīts, ka kaķveidīgie arī pārnēsā Covid-19. Liekas, ka tie, kas baro nav kaķumīļi, bet kaķu apsēstie. Kaut kur ir jābūt saprāta robežai! Labi, ka Aizputē nav vēl žurku mīļi vai blusu mīļi.
P.s.
Gaidu mīļvārdiņus no "KM "

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.14 11:20

Silvija

Protams neatbalstu šo vandālismu!!!

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.14 12:13

Z

Labāk lai ir kaķi nekā nekontrolēta grauzēju savairošanās, kas pārnēsā mēri u.c.

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.21 12:10

S -Z

Sterlizēti, kopti un uzraudzīti kaķi

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.21 13:57

no rekrūšiem

demolēt jau nevajadzēja. tikai pārvietot. uz kurieni? kaķumīļi lai domā. un aiziet galējībās jau arī nevajadzētu. ja tik izteikta mīlestība ir uz šiem dzīvnieciņiem, nu turiet dzīvokļos viņus. uz vieām, katrai daudz nesanāks vai dzīvojat laukos un savu hobiju attīstiet.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.22 10:14

aizput

Antiņ pūt stabulīt
Prātiņ nāc mājās.
Vai dome labāk tām kaķu Mallēm nevarētu nosponsorēt prātiņa apārstēšanu.

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.14 15:53

Zinatajs

To īpašumu tak nopirka cits īpašnieks. Tad jau līgums vairs nav spēkā.

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.14 16:29

Pans

Nevar nepiekrist Silvijai, kaķu tantes ir reāla problēma !

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.14 20:04

Aizputes novadā