Aizputē iesvētīs katoļu dievnamu

18. aprīlī Aizputē notiks svētā Ignācija no Lojolas Romas katoļu baznīcas iesvētīšana. To vadīs Liepājas diacēzes bīskaps Vilhelms Lapelis.

Baznīcas iesvētīšana draudzei ir vieni no lielākajiem svētkiem, atzīst priesteris Mariušs Kempa. Svētā mise 18. aprīlī sāksies pulksten 12, pusstundu pirms tās skanēs muzikāls priekšnesums svētku ieskaņai. Beigās būs Piemiņas krusta pasvētīšana.

Baznīcas celtniecība Aizputē, Kuldīgas ielā 2, uzsākta 2002. gada rudenī. Arhitekte ir Ausma Skujiņa, darbus veikusi SIA “Būve” no Liepājas. Līdzekļi celtniecībai pārsvarā nākuši no fonda Vācijā, stāsta M. Kempa.

“Tā ir jauna baznīca,” atbild priesteris, lūgts raksturot dievnama iekšskatu. Baznīca ir mūra ēka, sienas klāj apmetums, tajā ir koka griesti, arī mēbeles ir no koka, pastāsta M. Kempa.

Pagaidām nav altāra gleznas. Kādreiz gan gleznojums, kurā attēlots svētais Ignācijs no Lojolas, varētu būt, atzīst priesteris. M. Kempa paskaidro, ka svētais dzīvojis 16. gadsimtā, viņš rūpējies par katoļu baznīcas mācības izplatīšanu.

Jaunu dievnamu Romas katoļu draudze gaidījusi jau sen. Aizputē pirmā katoļu baznīca celta 1254. gadā, taču vēlāk Svētā Jāņa baznīcas ēka nodota luterāņu draudzei. 1906. gadā izstrādāts projekts jaunas katoļu baznīcas celtniecībai, taču tas netika realizēts, pastāsta M. Kempa. Vēlāk bijuši plāni paplašināt baznīcas vajadzībām pielāgotās ēkas telpas, taču arī tā palikusi tikai iecere.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā