Aizputē darbu sāk jaunā dārzniece 13

Gada sākumā Aizputē darbu sākusi jauna dārzniece – aizputniece Viktorija Petrauska, informē domes izpilddirektore Astrīda Eņģele.

Vakantajam dārznieka amatam V. Petrausku pieteikties pamudinājis Aizputes mākslas skolas direktors Armands Ausmanis. “Pirms iestājos Bulduru dārzkopības vidusskolā, es pabeidzu Aizputes bērnu mākslas skolu. Tās direktors, padzirdot par šo vakanto darba vietu, izdomāja, ka es varētu būt tai piemērota,” pasmaida V. Petrauska.

Viņa neslēpj, ka pēc pārrunām ar A. Eņģeli mazliet šaubījusies. “Nobijos, vai varēšu “panest” darba pienākumus, jo cilvēkiem reti kad var izdarīt pa prātam. Bet jau pēc brīža pārdomāju. Labprāt vēl paliktu Aizputē, jo, ejot pa ielām, domāju, cik skaisti šeit varētu izskatīties, ja darītu tā un tā. Šī man ir lieliska iespēja izdarīt kaut ko pilsētas labā,” apgalvo V. Petrauska.

V. Petrauska pastāsta, ka jau no sešu gadu vecuma dzīvo Aizputē un mācījusies Aizputes vidusskolā. Vēlāk beigusi arī Bulduru dārzkopības vidusskolu, kur apguvusi stādu audzētāja, dārzkopja arodu. “Mācīties Bulduros man ļoti patika. Skolotāji bija ļoti atsaucīgi, un katram no viņiem savs mācību priekšmets ir ne vien sirdslieta, bet arī amats. Tādējādi daudz zināšanu ieguvu arī vēl papildus,” atklāj V. Petrauska.

Viņa specializējusies galvenokārt augu audzēšanas jomā. “Manuprāt, tas ir pluss, jo padziļināti tika mācīta augu uzbūve, to raksturs un augam nepieciešamie augšanas apstākļi. Līdz ar to man ir zināms ne tikai tas, kā apstādījumi izskatīsies, bet arī tas, kā augs jutīsies attiecīgajā vidē,” akcentē V. Petrauska.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Jauki!

Mums vajadzīga jauna elpa, jauni prāti un idejas pilsētai :)

pirms 7 gadiem, 2014.01.30 09:24

seniors

Iesim visi palīgā - lai Aizputē smaržo puķes ! Un apzaļumosim vecos graustus ar vīteņaugiem ! Kaut nu tikai vecie un iesīkstējušie neliktu kāju priekšā jaunībai.

pirms 7 gadiem, 2014.01.30 10:16

aizputniece

Ceru, ka kāds sāks domāt arī par Misiņkalna parka tīrīšanu un attīstību, lai vietējiem iedzīvotājiem tas būtu daudz pievilcīgāks un arī varētu tūristus piesaistīt, izvietojot vairākus soliņus un arī, piemēram, sadarbībā ar mākslas skolu vai kādu no mākslinieku saietiem, izvietot skulptūras vai kādas instalācijas!

pirms 7 gadiem, 2014.01.30 12:01

pilots

No komentāriem ir skaidrs, ka vajag iesaistīt sabiedrību. Domāju, ka interesentu grupa, kas brīvprātīgi iesaistītos dažādu sociālu, uz vides sakārtošanu un sakopšanu vērstu, aktivitāšu un zibakciju organizēšanā varētu atdzīvināt mazpilsētas publisko telpu. Piemēram, tiek uzstādīts mērķis, ka pilsētā visur, kur ir kas aizaudzis un nesakopts, tiek stādītas rozes. Pamesto māju logos (piemēram, vecā centrālviesnīca, vēlāk skola, pretī domei) uz palodzēm un balkoniem tiek uzstādītas puķu kastes un kāds par tām vasarā rūpējas (piemēram, kāds aktīvs un atraktīvs pensionārs). Esmu gatavs personīgi nodrošināt materiālus puķu kastu ierīkošanai un domāju, ka ir iespējas arī piesaistīt līdzekļus no malas. Problēmas jau nav finansēs, problēma ir iniciatīvas trūkumā. Ja šādas idejas gūst atbalstu, turpiniet komentēt un vaidosim domu biedru grupu :) jauku dienu visiem!

pirms 7 gadiem, 2014.01.30 13:31

Piesaulīte

Paldies,Pilot, par gaišām domām ! Seniori jau Lielās talkas laikā pag. pavasarī sakopa nelielu daļu no pilsētas vēsturiskā centra - dienvidu nogāzi pie dzirnavām. Bet visu vasaru un rudeni sētnieces no PMK rajona tur cītīgi bēra gružus un lapas. Lūdzām TOP veikalu, Klēfelda sētnieci un Deķes kundzi, lai tā nedara, bet lūgumi tika ignorēti !!! Iedevām savas ieceres projektu rakstītājai, lai dabūtu kādas naudiņas nogāzes labiekārtošanai. Sazinies ar mums !

pirms 7 gadiem, 2014.01.30 17:12

jautājums,

vai pirms lapu grābšanas uzzinājāt, kam pieder tas zemes gabals? Pilsētas vai privātīpašums?

pirms 7 gadiem, 2014.01.30 21:42

sponger

kaut kas nav kārtībā ar to Piesaulīti, pašiem jāraksta projekti, nevis kaut kam jādod savas fantāzijas. Šaubos, ka dome maksā algu savam projektu koordinatoram, lai viņš visai pilsētai par brīvu rakstītu projektus. Tas taču ir laiks, apmaksātas ir tikai 8 stundas dienā.

pirms 7 gadiem, 2014.01.31 09:09

zīmulis

Sponger, tikai nepārstrādājies !!

pirms 7 gadiem, 2014.01.31 17:38

sponger

paldies par rūpēm :)

pirms 7 gadiem, 2014.02.02 12:27

Vietējā

Lai Viktorijai veicas darbos un rodas gan idejas, gan iespējas tās realizēt!

Pievienojos par zibakcijām, tāpat arī konkursus varētu rīkot kā piemēram sakoptākā sēta. Uz pilsētas svētkiem prast aktīvāk rosināt cilvēkus ņemt dalību pilsētas izrotāšanā (kas ik gadu noris, tikai aktivitāte varētu būt aktīvāka).
Novēlu prast motivēt iedzīvotājus iesaistīties vides izskaistināšanai ;)

pirms 7 gadiem, 2014.01.30 21:26

Piesaulīte

Spongeram zināšanai - senioru biedrībai sen skaidrs, ka domi traucēt ar savām "fantāzijām" ir veltīga laika šķiešana, kaut arī novada attīstības plānā ir rakstīts par sadarbību. Pavasarī tīrījām PAŠVALDĪBAI piederošo teritoriju. Arī oficiālos projektu rakstītājus nekad neesam traucējuši ...

pirms 7 gadiem, 2014.01.31 17:37

interesanti

ko tad šie,kādus romānus raksta?

pirms 7 gadiem, 2014.02.03 21:09

Aizputes novadā