Aizputē Čuguna mākslas simpozija laikā veidos piemiņas plāksni Freimanim 2

11. Starptautiskais Čuguna mākslas simpozijs šogad notiek laikā no 26. jūnija līdz 7. jūlijam, bet tā kulminācija – čuguna skulptūru liešana un šovs plašai auditorijai būs 5. jūlijā no plkst.21.00 Tebras upes krastā Aizputē.

Čuguna mākslas simpozija ietvaros tēlnieks Kārlis Alainis izveidos un atlies piemiņas plāksni mūžībā aizgājušajam mūziķim, aizputniekam Mārtiņam Freimanim. Šīs plāksnes izveide ir viens no Mārtiņa Freimaņa fonda šī gada plānotajiem darbiem. Tradicionālo "Freimaņa Mārtiņdiena" svinību laikā 10. novembrī šī plāksne tiks atklāta pie mūziķa bērnības mājas Aizputē, Kalvenes ielā 30.

Visas vasaras garumā jaunatklātajā Aizputes novada Tūrisma informācijas un mūžizglītības centrā Atmodas ielā 16, aplūkojama iepriekšējos Starptautiskā čuguna mākslas simpozijos tapušo darbu izstāde.

“Starptautiskais čuguna mākslas simpozijs” ir biedrības Starpnozaru mākslas grupas SERDE un Latvijas Mākslas akadēmijas tēlniecības pasniedzēja Kārļa Alaiņa ikgadējs sadarbības projekts ar mērķi izzināt čuguna liešanas tehnoloģijas daudzveidību un demonstrēt to plašākai auditorijai. Šis ir vienīgais šāda veida pasākums Latvijā un Ziemeļeiropā, kas pievēršas tieši čuguna kā pamatmateriāla izmantošanai mākslā. Pasākums ir starptautiski augstu novērtēts un iekļauts 7. Starptautiskās mūsdienu čuguna mākslas konferences ievadprogrammā (iepriekšējās notikušas ASV un Lielbritānijā), kas 2014. gadā notiek pirmo reizi Latvijā Pedvāles brīvdabas mākslas muzejā.

Ar čuguna mākslas simpoziju SERDES darbnīcu un rezidenču centrā Aizputē 2009. gadā uzsākta mākslas un ekoloģijas pasākumu sērija, kas turpinās jau sesto gadu. Katru gadu kausēšanas un liešanas procesā ikvienam interesentam ir iespēja piedalīties gan čuguna medaļu darbnīcās, gan vērot vizuāli iespaidīgo metāla un uguns šovu Tebras upes krastā.

Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas Kultūras pārvalde, Aizputes novada dome.

Organizē: Starpnozaru mākslas grupa SERDE.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējā

Prieks par cilvēkiem,kas dara nevis čīkst!

pirms 6 gadiem, 2014.07.01 19:34

????

Šodien lai sakartotu vietu ''čugunniekiem'' aizputes slaisti tai vietā dedzina savāktās gružu kaudzes. Man jautājums pašvaldības policijai: vai Aizputes novada domes izdotie kārtības noteikumi netiek pārkāpti? Jo pilsētas centrs visu dienu ir kodīgos dūmos!

pirms 6 gadiem, 2014.07.04 14:12

Aizputes novadā