Aizputē cer atjaunot Malkas pilis 5

Aizputes Malkas pilis zināmas tuvu un tālu Latvijā. Vēl aizvien Aizputē, Ošu gatvē 31, iegriežas tūristi un taujā pēc celtnēm, par kurām dzirdējuši pēc nostāstiem. Malkas piļu būvnieka Eduarda Damberga mājas tagad pieder Jānim Laukam, kurš tūrisma objektu cer atjaunot, raksta "Kursas Laiks".

Jānis Lauks mājās saimnieko jau piecus gadus, tomēr pilnībā namu atpirkt no E. Damberga septiņiem brāļiem izdevies tikai nesen. Patlaban J. Lauks remontē nama otro stāvu, kas izmaksā prāvus līdzekļus, tomēr ar laiku cer pievērsties arī Malkas piļu atjaunošanai, kuras vairs nav saglabājušās. Jaunais īpašnieks zina savulaik iecienītā tūrisma apskates objekta būvēšanas principus un nostāstus.

J. Lauks “Kursas Laikam” atklāj, ka, sākot mājās dzīvot, Malkas piļu vairs nav bijis. Arī zeme ir pašvaldības īpašums, kas gan noteikti nebūs nekāds apgrūtinājums.

“Lai uzsāktu piļu atjaunošanu, ir nepieciešami līdzekļi un, galvenais, laiks. Ceru, ka izdosies uzrakstīt kādu projektu šajā jomā un tad varbūt būs vieglāk. Iespējams, ka izdosies panākt arī pašvaldības ieinteresētību tūrisma attīstībā un līdz ar to pretimnākšanu, jo pats objekts tiešā veidā nekādu peļņu nenesīs,” lēš J. Lauks.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Sky

Tas būtu jauki ! Aizpute jau bija kā saaugusi ar Malkas pili vai pilīm : kluss romantisks stūrītis ar smaržojošu koku izelpām ... čalojošu strautiņu valodām .....spāru dejām virs upes ūdeņiem... Neko romantiskāku grūti iedomāties ! Tā visa dēļ vien ir vērts apciemot Aizputi ! Lai izdodas !

pirms 6 gadiem, 2014.10.01 08:57

ilze

kaut izdoties, varbūt ir iespēja saziedot viss taču reiz sākas ar mazumiņu?

pirms 6 gadiem, 2014.12.02 12:15

Aizputes novadā