Aizputē būs tikšanās ar "Ideju bodes" vadītāju Kristu Kalnarāju

Aizputes novada Tūrisma informācijas un Mūžizglītības centrs Aizputē, Atmodas ielā 16  aicina apmeklēt apmācības 16. aprīlī:

16.aprīlī plkst.16.00 tikšanās ar Radošās telpas „Ideju bode” vadītāju Kristu Kalnarāju. Sarunas tēma„ Radošās spējas un inovatīva darbība – pārmaiņu un panākumu veicinātāji”. Radošā telpa "Ideju bode" tika izveidota Liepājā, Teodora Breikša ielā 41, pirms trīs gadiem ar galveno mērķi popularizētmāks linieku un dizaineru talantu, kā arī palīdzēt praktiski realizēt viņu radītos darbus.

„Paralēli tiek veikts arī izglītojošs un informējošs darbs, organizējot lekcijas, seminārus, individuālas sarunas, daloties pieredzē vienam ar otru. Tomēr, lai ideja būtu konkurētspējīga, tiek atlasīti tie darbi, kas atšķiras no masveida produkcijas gadatirgos, suvenīru veikalos. Tiek izvēlēti rokam darināti vai īpaši dizainēti darbi, kas netiek ražoti masveidā rūpnieciski. Tie ir oriģināli, koši un parsvarā dekoratīvi darbi. "Ideju bode" vēlas attīstīt ar apģērba dizainu, bet ar tā radīšanu praktiskām vajadzībām Liepajā šobrīd ir daudz jāstrādā”.

Krista Kalnarāja absolvējusi Liepājas Mākslas vidusskolu, dekoratoru nodaļu, kas šobrīd atbilst dizaina, interjera specialitātei. „Vienmēr man ir paticis zīmēt, šūt, nodarboties ar dažādiem rokdarbiem, iekārtot telpas, ieviest kārtību un sastrukturēt visu. Patīk precīzas un pacietību prasošas lietas. Augstako izglītību esmu ieguvusi vadībzinībās, precīzāk sabiedrības vadības specialitātē, kas no dabas dotas lietas ir palīdzējis nostiprināt ar teoriju un papildināt ar noderīgu informāciju. Tomēr izglītoties ir jāturpina nepartraukti, jo pasaule un arī uzņēmējdarbības principi mainās, mainās cilvēku attieksme pret lietām, tāpēc jāseko līdzi jaunām pieredzēm, lai nepieļautu citu kļūdas un veidotu savu unikalo piedāvājumu. Un jāuztur sevī pasaules redzējums, lai neieslīgtu lokālā paštīksmē”.

Radošās telpas „Ideju bode” koncepcija ir atbalstīt, virzīt, iedvesmot, palīdzēt, atklāt un prezentēt. „Ideju bode” demonstrē neatkarīgi producētu kino, organizē izstādes un koncertus, mākslas tirgus, popularizē laikmetīgo mākslu. „Ideju bodē” var novērtēt un iepazīties ar radošo cilvēku talantu, izdomu un spēju realizēt savas idejas.

Attīstības nodaļas projektu vadītāja Biruta Konrāde

Pievieno komentāru

Aizputes novadā