Aizputē apbalvo radošākos ēku noformētājus

Noslēdzies ēku noformējuma konkurss “Ziemassvētku mirdzums Aizputē.” Uzvarētāji tika pie balvām Vecgada naktī.

Pirmo vietu un 100 latu prēmiju ieguva Antras un Ivara Muižarāju ģimene. Viņu mājas logi Ceriņu ielā 17a augšdaļā izgaismoti, bet lejasdaļā skatāmas pašu rokām izgrieztas papīra figūriņas – eņģeļi, sniegpārsliņas un ziemas ainavas. Otro un trešo vietu dalījuši Modris Vīgriezis un Lilija Freimane.

Tika piešķirtas septiņas veicināšanas balvas. Visvaldis Krūze to saņēma par mājas noformējumu F. Brīvzemnieka ielā. Žūrija izcēlusi arī vairāku sabiedrisku ēku noformējumu – Vasarsvētku draudzes dievnamam, mākslas skolai, bibliotēkai, bērnudārzam, bērnu dienas centram “Rūķīšu namiņš”, lietotu apavu veikalam Jelgavas ielā.

Galveno vērību žūrija veltījusi tam, cik pašu enerģijas un izdomas ielikts noformējuma gatavošanā, norāda Aizputes domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāte Jolanta Berga, kura strādājusi konkursa žūrijā.

Pretendentus varēja ieteikt ikviens Aizputes iedzīvotājs. Apbraukājot nosauktos objektus, žūrijas locekļi pamanījuši arī tādus, kuri anketās nebija minēti, taču patīkami pārsteiguši ar sirsnību un izdomu, stāsta J. Berga.

Šogad konkurss rīkots otro gadu, taču atsaucība bijusi mazāka nekā iepriekšējo reizi. Vairāk urnās samests arī surogātlapiņu. “Varbūt cilvēkiem nav tā noskaņojuma, varbūt politika, kas riņķī apkārt ietekmē,” spriež J. Berga.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā