Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizdomās turamās statuss traucējis daudzkur 3

Pirms pieciem gadiem "Kursas Laiks" rakstīja par Liepājas rajona padomes Attīstības pārvaldes vadītājas Ivetas Eniņas atlaišanu no darba ar virsrakstu "Aizdomas par mahinācijām atklāj virkni neizdarību". Tika ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma nodaļas "Noziedzīgi nodarījumi tautsaimniecībā", lieta tika sūtīta prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, tomēr apsūdzība nevienai personai nav celta un lieta līdz tiesai joprojām nav nokļuvusi.

I. Eniņa atzīst, ka aizdomās turētās statuss viņai traucējis darba meklējumos, un joprojām ir pārliecināta, ka pret viņu kā nevēlamu cilvēku toreiz vērsušies klasiskā veidā, izmantojot ilgstoši un mērķtiecīgi veidotu sistēmu.

"Kādus trīs gadus nekas nenotiek, nav man nekādas informācijas. Tik daudz ūdeņu ir aiztecējuši, un tagad ir cits darbu temps, lai es par to interesētos," teic I. Eniņa, kura ir biedrības "Kurzemes Radošās industrijas attīstības centrs" valdes priekšsēdētāja un nodarbojas ar ES finansētu projektu administrēšanu.

Ierosinātais kriminālprocess jau 2006. gadā kalpojis kā arguments, lai neatjaunotu viņu darbā, kad I. Eniņa atlaišanu apstrīdējusi tiesā. Aizdomās turamās personas statuss kavējis darba meklējumus, to skaitā Finanšu ministrijā, bankā.

"Kriminālprocesu ierosināja, bet tas tad arī bija viss. Man nekādas informācijas vairs nebija, nekādos nodošanas dokumentos tas netika iekļauts. Atstājām, lai policija izmeklē," atceras toreizējais rajona padomes, tagadējais Aizputes novada domes priekšsēdētājs Aivars Šilis.

Par to, ka noilgums jau šā gada pavasarī viņu atbrīvotu no aizdomās turamās personas statusa, viņu neviens vēl neesot informējis. Tomēr I. Eniņa, kura ir iestājusies Zatlera Reformu partijā, spriež, ka diez vai tamdēļ vērsīsies tiesā.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 28. septembra numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

hm

Tā iniciatīva ietver arī materiālo vērtību izmantošanu pēc dvēseles noskaņojuma? Tas, kas par automašīnu avīzē ir rakstits, vispār ir patvarība. Bet process velkas pārāk ilgi, tā gan taisnība.

pirms 8 gadiem, 2011.10.02 21:21

kapec

Kapēc vajāšanas un aizdomu ēna pret gudru,iniciatīvas bagātu, inteliģentu cilvēku Ivetu? Vai tāpēc, ka ir mugurkauls,sava nostāja un vēlme palīdzēt cilvēkiem?
Cienu skolas, kuras veido sirsnīgus, garīgi bagātus, patstāvīgus jauniešus un cienu kolektīvus, kuros šos radošos cilvēkus novērtē.

pirms 9 gadiem, 2011.09.29 15:59

Aizputes novadā