Aicina uz Donoru dienu

14. septembrī Aizputes veselības centrā Avotu ielā 2 Kuldīgas slimnīca rīko izbraukuma Donoru dienu. Pēc tam Donoru diena būs tikai novembra otrajā trešdienā. Priekulē Donoru dienu beidzot būs sagaidījuši 4. oktobrī, kad plāno ierasties Valsts asinsdonoru centrs (VADC).

Par donoru var būt praktiski vesela pilngadīga persona līdz 65 gadu vecumam, kuras svars nav mazāks par 50 kilogramiem. Dienu pirms asins nodošanas nedrīkst lietot alkoholu. Ziedojot asinis, nepieciešams uzrādīt pasi vai autovadītāja apliecību. Donoram tiek veiktas asinsanalīzes, viņš saņem trīs latu lielu pusdienu kompensāciju un sainīti ar vieglām uzkodām. Lai pārliecinātos, ka asinsanalīze uz HIV nav pozitīva, donoram pašam vēlāk jāpiezvana un jāpainteresējas ārstniecības iestādē, kas asinis pieņēma - Kuldīgas slimnīcā vai VADC.

Vairāk informācijas donoriem un tiem, kuri vēlas par tādiem kļūt, ir gan Valsts asinsdonoru centra mājaslapā , gan citviet .

14. septembrī asinis var ziedot arī Olimpiskajā sporta centrā Rīgā, saņemot 2 biļetes uz pirmo "VEF Rīga” šīs sezonas spēli 11. oktobrī arēnā "Rīga" pret basketbola klubs "Khimki". Tāpat donori, kuri asinis ziedos Olimpiskajā sporta centrā, dāvanā saņems baseina apmeklējumu.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā