Aicina apmeklēt Viļņa Bulava gleznu izstādi Cīravā

No Aizputes novadpētniecības muzeja uz Cīravas bibliotēkas izstāžu zāli atceļojusi mākslinieka un pedagoga Viļņa Bulava gleznu izstāde "Dažādu gadu bildes".

Vilnis Bulavs beidzis J. Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu, studijas turpinājis Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas nodaļā, ko 1998. gadā absolvējis kā mākslas maģistrs, šobrīd  ir pedagogs Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolā. Mākslinieks ilgus gadus sadarbojās ar laikrakstu „Kursas Laiks”, kurā skatītājus priecēja ar asprātīgi zīmētajām karikatūrām. Pirms pāris gadiem cīravaniekiem bija iespēja ar Bulava karikatūru izstādi iepazīties mūsu bibliotēkā. Vēl nesen V. Bulavs ar ģimeni dzīvoja Aizputē, tādēļ izstādē skatāmas arī Aizputei un Kazdangai veltītas gleznas.

Izstādēs mākslinieks piedalās kopš 1994. gada: viņa personālizstādes bijušas Rīgā, Liepājā, Limbažos un arī Aizputē. No 1996. gada Vilnis Bulavs gleznojis visos mākslinieka Aivara Kleina organizētajos plenēros, kā arī 2011.gadā - Liepājas Sv. Jāzepa katedrāles iesvētīšanas gadadienai veltītajā plenērā.

Izstādē “ Dažādu gadu bildes” skatāmas 30 akrila un pasteļa tehnikās no 2007. gada līdz šai vasarai tapušās gleznas: marīnas, klusās dabas, ainavas, portreti un akti. Vilnis Bulavs ļoti labprāt glezno dabā, tādēļ viņa gleznās atspoguļojas gan plenēros tvertā jūras daudzveidība, gan Aizputes vecpilsētas kluso stūrīšu un Kazdangas parkā ieraudzītā burvība. Uzrunājoši ir arī mākslinieka gleznotie ziedi, portreti un akti.

Izstāde Cīravas bibliotēkas zālē apskatāma no 6. marta līdz 10.aprīlim.

www.aizputesnovads.lv


Pievieno komentāru

Aizputes novadā