Āfrikas cūku mēris šonedēļ konstatēts arī Kazdangā un Bunkā

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šonedēļ konstatējuši 12 jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) saslimšanas gadījumus mežacūku populācijā Latvijā, liecina PVD publiskotā informācija.

Saslimšana ar ĀCM šonedēļ konstatēta pa vienai mežacūkai Aizputes novada Kazdangas pagastā, Auces novada Lielauces pagastā, Brocēnu novada Remtes pagastā, Dobeles novada Dobeles pagastā, Jelgavas novada Vircavas pagastā, Kandavas novada Kandavas pagastā, Priekules novada Bunkas pagastā un Saldus novada Jaunlutriņu pagastā, vēsta LETA.

Tāpat ĀCM konstatēts pa vienai mežacūkai Tukuma novada Degoles, Irlavas, Džūkstes un Slampes pagastos.

Līdz ar to mežacūku populācijā ĀCM šogad kopumā konstatēts 42 mežacūkām 22 novadu 33 pagastos.

LETA jau vēstīja, ka pērn kopumā ĀCM Latvijā tika konstatēts 430 meža cūkām 70 novados un 181 pagastā, kas ir apmēram uz pusi retāk nekā gadu iepriekš. Savukārt mājas cūkām ĀCM 2019.gadā konstatēts vienu reizi - saimniecībā ar 52 mājas cūkām.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā