Āfrikas cūku mēris šajā nedēļā konstatēts četrām mežacūkām Kazdangā un divām Embūtē 1

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šajā nedēļā ir konstatējuši 17 Āfrikas cūku mēra (ĀCM) saslimšanas gadījumus mežacūku populācijā Latvijā, liecina dienesta publiskotā informācija.

Saslimšana ar ĀCM konstatēta četrām mežacūkām Aizputes novada Kazdangas pagastā, divām mežacūkām Vaiņodes novada Embūtes pagastā, kā arī pa vienai mežacūkai Brocēnu novada Blīdenes pagastā, Dobeles novada Dobeles pagastā, Jaunpils novada Jaunpils pagastā, Jelgavas novada Lielplatones pagastā, Madonas novada Aronas pagastā un Priekuļu novada Liepas pagastā, vēsta LETA.

Tāpat saslimšana ar ĀCM konstatēta pa vienai mežacūkai Saldus novada Pampāļu, Jaunlutriņu, Kursīšu un Zirņu pagastos, kā arī Viesītes novada Viesītes pagastā.

Līdz ar to mežacūku populācijā ĀCM šogad kopumā konstatēts 331 mežacūkai 67 novadu 165 pagastos.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ko?

Nu labi, 2 mežcūkas. Vai tad nekrīt aizdomas ne uz vienu? Domāt vajag !!!

pirms gada, 2019.11.03 01:05

Aizputes novadā