Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

2019. gada pirmās pastmarkas – ar Aizputes, Rucavas un Tukuma novada ģerboņiem 1

2019. gada pirmās trīs pastmarkas Latvijas Pasts izdod sērijā ''Latvijas novadu un pilsētu ģerboņi''. Jaunajās pastmarkās attēloti Aizputes, Rucavas un Tukuma novada ģerboņi. 

Pastmarku pirmās dienas zīmogošana notiks 2019. gada 18. janvārī Rīgas 10.pasta nodaļā Elizabetes ielā 41/43 no plkst.8 līdz 20. Ģerboņu sērijas pastmarkas drukātas uz pašlīmējošas pamatnes, vēsta Latvijas Sabiedriskie mediji.

Līdz ar jaunajām pastmarkām izdota arī pirmās dienas aploksne 1000 eksemplāru tirāžā, uz kuras, tāpat kā uz pastmarkām, redzami trīs novadu ģerboņi un attēlota novadu atrašanās vieta Latvijas kartē. Jauno filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.
Tukuma novada ģerbonis izvietots uz pastmarkas, kuras nominālvērtība ir € 0,50 – tā atbilst vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā, bet tirāža sasniedz vienu miljonu eksemplāru. Tukuma novada ģerbonī redzamais zigzagveida griezums atgādina par Tukuma pauguraino un mežiem bagāto apvidu, savukārt roze – par rožu audzēšanas tradīcijām Tukuma apkārtnē, ar ko tas bijis slavens jau kopš 19.gadsimta.

Aizputes novada ģerboņa pastmarka ar nominālvērtību € 0,54 izdota 500 000 eksemplāru tirāžā, un tā atbilst vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Aizputes novada ģerbonī ietverts sarkans ķieģeļu mūris, kas simbolizē pilsētas seno vēsturi. Savukārt ģerbonī attēlotā zelta vainagapmale simbolizē 2009. gada novadu reformas rezultātā apvienoto piecu – Aizputes, Cīravas, Kalvenes, Kazdangas un Lažas – pagastu teritorijas un to iedzīvotājus.

Rucavas novada ģerbonis izdots pastmarkā, kuras nominālvērtība ir € 0,57. Pastmarka atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā, bet tirāža sasniedz 300 000 eksemplāru. Ģerbonī redzama tradicionālā Rucavas novada sievu goda tērpu rota – kniepķens – piespraude, kas darināta no viena dzintara gabala un simbolizē bagātīgo tradicionālās kultūras mantojumu novadā. Savukārt augšup vērstās sakrustotās skābaržu lapas atgādina par novada dabas bagātību un attīstību.

Pastmarku sērija ''Latvijas pilsētu un novadu ģerboņi'' tiek izdota kopš 1994.gada, un tā regulāri tiek papildināta ar vairākām jaunām pastmarkām vienlaikus.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

trallallā

Tik stulbus nominālus tikai lv pastā kāds var izdomāt!?
Kur problēma saražot ar dažādiem nominālie?! :@

pirms gada, 2019.01.17 18:34

Aizputes novadā