Aivis Neimanis: "Tas, ar ko pie mums Liepājā lielās, ir cietās lietas, nevis cilvēki. Konservu bundžas tās ir!"

Laikmetīgās mākslas pasākuma "Akti naktī", kas jau vairākus gadus nenotiek, rīkotājs Aivis Neimanis ir viens no tiem, kuri pamet Latviju. Viņam ir biļete vienā virzienā.

Aizbraukšanas iemeslu galvgalī nav tikai un vienīgi finanses. "Es vienkārši vairs nekam šeit neticu. Tā ir būtība," saka A. Neimanis.

Populāra kultūras pasākuma rīkotājs ir zaudējis ticību nevis savai pilsētai, bet pašvaldībai. Viņš jautā: "Vai pilsētā ir nepieciešama novitāte un attīstība kultūras laukā? Es saredzu, ka nav vajadzīga. Esmu pārliecināts, ka Liepājas politiskajai gribai pietiek ar laikmetīgās mākslas izstādēm "Lielajā dzintarā". Pietiek ar to, kas ir."

A. Neimanis pēc pēdējo gadu "sadarbības" ar pilsētas domi atzīst: "Visa izskaņā sev neredzu pielietojumu." Atzīst, ka ir "aplauzies" – sākot no kultūras centra K@2 un beidzot ar "Aktiem naktī". Viņš nekautrējas smieties par apgalvojumu "Liepāja - kultūras galvaspilsēta".
 
A. Neimanis uzskata, ka pilsētu ir pametuši daudz iedzīvotāji, līdztekus tam cilvēkiem stāstot par vienu, kurš ir atgriezies un uzdod jautājumu, kas patiesībā būtu jāprasa politiķiem: "Kāpēc viņi brauc prom no šīs superīgās vietas? Uzdodiet šo jautājumu, un varbūt kaut kas mainīsies sapratnē!"

Par Liepājas veiksmes stāstiem - lielajām būvēm – A. Neimanis bilst: "Tas, ar ko pie mums Liepājā lielās, ir cietās lietas, nevis cilvēki. Konservu bundžas tās ir!”

Pilnu interviju ar Aivi Neimani lasiet laikraksta “Kursas Laiks” 7. jūnija numurā!

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas