Aicina arī liepājniekus kļūt par gaisa satiksmes vadības dispičeriem

Parakstītais līgums starp VAS "Latvijas gaisa satiksme" (LGS), Igaunijas aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēju "Lennuliiklusteeninduse" ("Estonian Air Navigation Service", EANS) un Somijas aeronavigācijas uzņēmumu "Air Navigation Services Finland Oy" par gaisa satiksmes vadības dispečeru apmācību Latvijas un Igaunijas uzņēmumiem.

Paredzams, ka divi jaunie dispečeri strādās Liepājas lidostā, tāpēc studijām var pieteikties arī liepājnieki.

"Gaisa satiksmes vadības dispečeri ir ļoti prestiža, taču reta profesija. Šie dispečeri Latvijā strādā tikai LGS, tāpēc viņu sagatavošana notiek tikai tad, kad mūsu uzņēmumā rodas vajadzība pēc jauniem darbiniekiem. Aviācijas nozarei attīstoties, pašlaik ir nepieciešami jauni speciālisti, un viņus sagatavos mūsu somu kolēģi," skaidro LGS valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš.
 
Šajā pavasarī "ANS Finland" uzvarēja starptautiskā konkursā par desmit jaunu LGS gaisa satiksmes vadības dispečeru sagatavošanu.

Latvijas aviodispečeru apmācības 11 mēnešus notiks Helsinkos, bet pēc tam astoņus mēnešus tiks turpinātas Rīgā. LGS mācību laikā topošajiem dispečeriem nodrošinās stipendijas un apmaksās dzīvošanas vietu, bet pēc beigšanas garantē interesantu, labi apmaksātu darbu un sociālo garantiju paketi.

Pretendentiem nepieciešama augstākā izglītība (vismaz bakalaura akadēmiskais grāds), labas angļu valodas un matemātikas zināšanas, psiholoģiskā noturība un spēja pieņemt lēmumus dinamiskās situācijās, kā arī interese par aviāciju.

Sīkāka informācija pieejama mājaslapās www.lgs.lv un www.ansfinland.fi.

Par apmācībām, izmantojot Avia koledžas simulatoru, iespējams uzzināt vietnē Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=dXIJIyzeIVQ.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas