Agnese Volmane: gribu, lai bērniem šeit būtu pasākumi, lai viņi izrautos no ikdienas 3

Rucavas novada Dunikas pagasta bērnu un jauniešu dienas centra "Purenīte" vadītāja kopš pērnā septembra ir Agnese Volmane. Vasara ir viņas atbildīgākais darbalaiks, jo skolā ir brīvlaiks. Viņas atbildība ir pieskatīt bērnus un organizēt viņiem izglītojošas aktivitātes. "Darbu varu apvienot ar savu bērnu audzināšanu," galveno ieguvumu uzsver A. Volmane.

A. Volmanes pienākumos Dunikas bērnu un jauniešu dienas centrā ir aktivitāšu un pasākumu organizēšana. "Visvairāk gribu, lai bērniem šeit būtu pasākumi, lai viņi izrautos no ikdienas.” Jūnija sākumā noorganizējusi Bērnu aizsardzības dienu. "Atnāca vairāk nekā simt apmeklētāju, visus pat nepaspēju piereģistrēt!"

Lielāku pasākumu rīkošanu reizi vai divas mēnesī viņa izvirzījusi par savu mērķi. Īpaši aktuāli tas esot vasarā, kad skolā ir brīvlaiks.

Nozīmīga funkcija ir pieskatīšana. "Vecākiem tas ir svarīgs moments, īpaši jau tagad vasarā, kad vecākiem ir jāstrādā, bet skolā – trīs mēnešus garš brīvlaiks. Strādājošie vecāki var dabūt labi ja mēnesi garu atvaļinājumu, bet ko pārējā laikā darīt, ja nav kāda cita cilvēka, kas varētu pieskatīt? Vecāki zina, ka bērni te būs drošībā un kopā ar saviem vienaudžiem, būs padarījuši kaut ko lietderīgu, kaut ko iemācījušies."

Centru regulāri katru dienu apmeklē četri, pieci bērni. Esot tādi, kuri atnāk ik pa pāris dienām paspēlēties. "Te bērniem ir cits draugu loks. Daži ir tādi, kuri atbraukuši uz Duniku pie radiniekiem pavadīt vasaras brīvlaiku. Ikdiena viņiem paiet citur. Līdzīgi kā dažiem dunicniekiem, kuri vasarā šeit nav sastopami vai uzturas retāk," stāsta A. Volmane.

A.Volmane stāsta, ka, ejot uz darbu, viņai ir īpašs rituāls – pa ceļam jau savākt pulciņu ar bērniem, kuri uz centru nāk katru dienu. Paņem līdzi arī draugu bērnus, lai tie nesēž mājās, un pati savējos. "Kad no rīta sanākam kopā, izdomājam, ko šodien darīsim. Pārsvarā tā ir zīmēšana, krāsošana, veidošana. Siltajā laikā bērni uzturas laukā rotaļu laukumā. Kad apnīk, atkal dodas uz telpām." Lielākie bērni no vadītājas mācās atbildību, uzticot kādus mazākus atbildīgākus darbiņus, arī palīdzēt mazākajiem.

Plašāk lasiet laikrakstā "Kursas Laiks"!

Pievieno komentāru

Komentāri 3

ansis

Malacis Anese,taa turpināt....DACE ŅEM PIEMĒRU.!

pirms 2 gadiem, 2018.06.30 20:19

vecis

Agnese ir laba, bet nerociet Daci, viņa nebūt nav sliktāka

pirms 2 gadiem, 2018.06.30 21:04

onkols

Ko jūs te sīrupu laistāt uz visām pusēm? Pa lielam te nedara neko ne viena, ne otra,ne arī trešais,kam tas viss būtu jādiriģē!

pirms 2 gadiem, 2018.07.01 11:13

Vietējās ziņas