Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

''Kamolītis" Aizputē darina latviskus audumus 1

Tautas lietišķās mākslas studijas ''Kamolītis'' audēju darbnīcā top dažādi audumi. ''Daudzo darbības gadu laikā Aizputes audēju čaklās rokas darinājušas ne tikai neskaitāmus tautas tērpus, linu dvieļus, sedziņas un galdautus, vilnas segas, visdažādākos grīdceliņus un sienas segas, bet adījušas arī raibu raibās zeķes un cimdus un stellēs noaudušas arī karogus vairākiem pašdarbības kolektīviem,'' par studijas dalībnieču veikumu gandarīta ir tās vadītāja Daiga Jansone.

Audējas aicina viesoties ''Kamolītī'' un pavērot, kā stellēs top dažādi audekli. Audēju darbnīcā atrodas vairākas stelles, pamatā tiek austi vilnas un lina audumi. Radot audumus meistares izmanto gan senos ornamentus, gan eksperimentē un ievieš jauninājumus. Šajā izstādē īpaši plašā klāstā būs audēju šogad radītās spoguļsegas

Apmēram reizi gadā tiek veidotas arī dažādas izstādes, kur rādīti tiek ne vien audekli, bet arī citi rokdarbi, ko veidojušas dalībnieces. 

Tautas lietišķās mākslas studijas ''Kamolītis'' vecākās paaudzes pārstāves priecājas, ka audēju pulciņam ik gadu pievienojas arī gados jaunākas dalībnieces, kurām aušana un šo prasmju pārņemšana no vecākās paaudzes ir sirds lieta.

Viena diena uzņēmumā