VADC trūkst 0 rēzus negatīvās, AB rēzus negatīvās un B grupas asiņu

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) šonedēļ īpaši lūdz atsaukties 0 rēzus negatīvās, B rēzus pozitīvās, B rēzus negatīvās un AB rēzus negatīvās grupas donorus, aģentūru LETA informēja VADC preses sekretāre Laura Ieviņa.

Vesels cilvēks var ziedot asinis četras līdz piecas reizes gadā, ievērojot divu mēnešu intervālu starp asins nodošanas reizēm. Vienā asins nodošanas reizē donors ziedo 450 mililitrus asiņu. Tas nav kaitīgi vesela cilvēka veselībai. Asinis organismā nemitīgi atjaunojas, turklāt donori retāk slimo ar hroniskām slimībām.

Lai nodotu asinis, donoram jābūt veselam un vecumā no 18 līdz 65 gadiem, kas jāapliecina, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu. Donors nedrīkst svērt mazāk par 50 kilogramiem. Donoram pirms asins došanas jāatpūšas. Nodot asinis nav vēlams pēc nakts maiņas, saspringta darba vai liela emocionāla pārdzīvojuma. Pirms procedūras nedrīkst smēķēt un lietot alkoholu.

Pēc asins nodošanas donors saņem naudas kompensāciju trīs latu apmērā pusdienām, kā arī brīvdienas, saglabājot vidējo darba algu, asins došanas dienā un nākamajā dienā, iepriekš to saskaņojot ar darba devēju.

Pievieno komentāru

Veselība