Zvirgzdiņš: Zaudējuma galvenais iemesls bija spēka trūkums

Šodienas zaudējuma galvenais iemesls bija spēka trūkums, pēc Eiropas sieviešu basketbola čempionāta pusfinālspēles par 5.-8.vietu, kurā Latvijas izlase ar 66:68 (25:10, 14:13, 11:18, 12:21, 4:6) pagarinājumā piekāpās Itālijas valstsvienībai, atzina Latvijas komandas galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš, kurš pēc šī zaudējuma nolēma atkāpties no amata.

"Pamēģiniet paši iepriekšējā dienā spēlēt līdz desmitiem vakarā, un tad jau nākamajā dienā trijos atkal doties laukumā," pauda Zvirgzdiņš. "Tāpēc meitenes pārmetumus nav pelnījušas. Iespējams, ka šodien pietrūka to emociju, kas bija mačā ar Krieviju."

Kā ziņoja LETA, Latvijas izlase ceturtdien notikušajā ceturtdaļfināla spēlē dramatiskā cīņā ar rezultātu 64:69 pagarinājumā zaudēja Krievijas basketbolistēm, bet piektdien pusfinālā par 5.-8.vietu ļāva Itālijas basketbolistēm atspēlēties no vairāk nekā 20 punktu deficīta un pagarinājumā uzvarēt ar 68:66.

"Nepatīkami no tāda pārsvara zaudēt spēli," pēc mača atzina Latvijas izlases kapteine Gunta Baško. "Pieļāvām pārāk daudz kļūdu. Varbūt bijām nogurušas pēc vakardienas spēles, tāpēc otrais puslaiks mums galīgi negāja."

Savukārt Itālijas valstsvienības galvenais treneris Džampjēro Tiki pēc spēles uzslavēja savu komandu par parādīto cīņassparu.

"Lepojos ar komandu, it īpaši par to, kā meitenes nospēlēja otro puslaiku. Pārtraukumā ģērbtuvēs man nācās pacelt balsi, lai spēlētājas saprastu, ko īsti no viņām vēlos sagaidīt," teica Tiki.


"Ja mēs turpinātu spēlēt tāpat kā pirmajā puslaikā, tad ar tādu sniegumu atspēlēties nebūtu iespējams," secināja Tiki. "Otrajā puslaikā centāmies cieši segt Aneti Jēkabsoni-Žogotu - ja viņai ļautu ieskrieties un sajust metienu, tad mēs nespētu neko izdarīt pret Latviju."

Sestdien mačā par piekto vietu plkst.15.45 Itālija tiksies ar Grieķiju, bet Latvijas valstsvienība spēlēs par septīto vietu, spēkojoties ar Slovākijas valstsvienību. Šis mačs sāksies plkst.13.30.

"Šobrīd Grieķijas izlase ir labāka par mums. Uzskatu, ka viņām ir labākā aizsardzībā šajā čempionātā, ko papildina 2-3 uzbrucējas, kas var gūt daudz punktus un izšķirt mača likteni. Vakarā domāsim, kā pret viņām spēlēt," sestdienas pretinieces izšķirošajā mačā par piekto vietu raksturoja Itālijas izlases galvenais treneris.

Kā ziņots, šovakar notiek arī pusfināla spēles cīņā par medaļām - plkst.18 laukumā devās Spānijas un Krievijas komandas, bet plkst.20.15 Baltkrievija cīnīsies ar Francijas valstsvienību.

Pievieno komentāru

Sports