Zvirgzdiņš: Priecājos par uzvaru, jo esam iekļuvuši ceturtdaļfinālā

Priecājos par šo uzvaru, jo mēs jau esam iekļuvuši ceturtdaļfinālā, pēc panākuma Eiropas sieviešu basketbola čempionāta E apakšgrupas spēlē ar Čehiju ceturtdien izteicās valstsvienības galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš.

"Ir īpašs prieks par uzvaru, jo Čehiju līdz šim nebija izdevies uzvarēt," teica Latvijas sieviešu izlases treneris. "Galvenais bija spēlēt agresīvi aizsardzībā. Ceru, ka turpmāk spēlēsim tik pat skaisti un agresīvi."

Jau ziņots, ka Latvijas izlase ceturtdien ar 65:47 (19:23, 15:8, 19:7, 12:9) pārliecinoši uzvarēja Čehijas valstsvienību, tiekot pie ceturtā panākuma četrās spēlēs un garantējot sev vietu ceturtdaļfinālā.
Nākamo maču latvietes aizvadīs sestdien, kad tiksies ar Slovākijas valstsvienību.

"Viņas spēlē organizēti uzbrukumā un ir ļoti labi attīstītas fiziski," par nākamajām pretiniecēm izteicās Latvijas izlases galvenais treneris. "Viņām ir izteikta līdere [Zuzanna] Žirkova, kas arī ir saspēles vadītāja, un tagad man ir jāizdomā ko ar viņu darīt."

"Slovākijas komanda ir sabalansēta gan pēc auguma, gan pēc iespējām," piebilda Zvirgzdiņš. "Viņas var bieži mainīt sastāvu un spēles kvalitāte no tā necieš. Līdz ar to man ar pārējiem treneriem būs ko padomāt šīs dienas, kā ar viņām cīnīties."

Kā norādīja Latvijas izlases galvenais treneris, jau nākamajā mačā komandas sastāvā varētu atgriezties Aija Brumermane, kura savainojuma dēļ čempionātā vēl nav spēlējusi.

"Paldies skatītājiem, jo bez viņu atbalsta mēs nevarētu veikt izrāvienu," pēc mača ar Čehiju teica visa turnīra un Latvijas komandas rezultatīvākā spēlētāja Anete Jēkabsone-Žogota. "Mēs nosedzām viņu līderes un tāpēc aizgāja arī spēle uzbrukumā. Spēlējām ātrāk, lai viņas nogurtu, un tas redzams rezultātā - gandrīz plus 20."

"Prieks, ka esam Rīgā un varam spēlēt šīs trīs spēles," savukārt pēc mača teica Čehijas izlases galvenais treneris Milans Veverka. "Mums ir jauna komanda, kurai nav īpaši lielas starptautisko spēļu pieredzes. Latvija labi uzbruka no pustālās distances un mēs netikām galā ar Latvijas izlases ātro spēli. Nākamā spēle pret Poliju mums ir jāvinnē, lai saglabātu izredzes uz ceturtdaļfinālu."

Pēc panākuma Latvijas izlase ar sešiem punktiem saglabāja līderpozīcijas E apakšgrupā. Seši punkti ir arī Spānijas valstsvienībai, kas šodien ar 67:48 (15:18, 24:17, 18:4, 10:9) pārspēja grieķietes, savukārt trešo vietu ar pieciem punktiem ieņem slovākietes, kuras ar 65:56 (14:8, 8:20, 21:12, 22:16) pārspēja Polijas basketbolistes. Polietēm ir četri punkti un ceturtā vieta, bet grieķietēm un čehietēm ir pa trim punktiem un attiecīgi piektā un sestā vieta apakšgrupā.

Otrās kārtas citā - F - apakšgrupā spēlēs Krievija, Francija, Itālija, Turcija, Baltkrievija un Lietuva.
Pēc otrā posma grupu turnīra spēlēm četras grupu labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, aizvadot vēl pa trīs mačiem un noskaidrojot galējo vietu kārtību.

Pievieno komentāru

Sports