Zvirgzdiņš: Lai kļūtu stiprāki, nepieciešamas šādas spēles

Šāda smaga uzvara, kāda tika izcīnīta otrdien pret Grieķiju, Latvijas sieviešu basketbola izlasei var palīdzēt uzvarēt nākamajās Eiropas čempionāta spēlēs, izteicās valstsvienības galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš.

Jau ziņots, ka B apakšgrupas pēdējā, trešajā mačā Latvija pieveica Grieķiju pagarinājumā ar rezultātu 70:68 (18:15, 19:6, 6:16, 15:19, 12:10), nodrošinot pirmo vietu grupā.

"Prieks, ka parādījām raksturu un cīnījāmies līdz galam, jo otrā puslaika sākums mums bija ļoti slikts. Prieks, ka izdevās savākties un pierādīt skatītājiem, ka mēs esam gatavas lielām uzvarām. Protams, īpašs paldies Liepājas publikai, jo bez tās šīs uzvaras būtu grūti izcīnīt," pēc mača teica Latvijas izlases basketboliste, kas mačā pēc fantastiska caurgājiena guva pēdējos trīs punktus, realizējot divpunktu metienu un soda metienu.

"Šī bija varonīga spēle. Lai kļūtu vēl stiprākas, ir vajadzīgas šādas uzvaras. Jo ja mēs visas pretinieces uzvarēsim ar 20 punktu pārsvaru, tad arī veiksme no mums var novērsties," savukārt izteicās Zvirgzdiņš. "Mums otrajā puslaikā bija jābūt disciplinētām, jo Grieķija atradās mīnusos un centās atspēlēties. Sākām spēlēt vienkāršāk un beigās gandrīz izlaidām uzvaru. Citās spēlēs tāda taktika nes rezultātus, šodien tas nenesa vēlamo rezultātu."

Jau ziņots, ka pēc pirmā puslaika Latvija atradās vadībā ar 14 punktu pārsvaru, tomēr turpinājumā latvietes sāka spēlēt nesekmīgi un mačam bija jāturpinās pagarinājumā, kur mājinieces svinēja smagu uzvaru pagarinājumā.

"Mēs spēlējam no aizsardzības un mūsu galvenais uzdevums ir izslēgt pretinieku līderus. Šodien tas neizdevās, jo pirmajos divos mačos atdevām daudz spēku un emociju," pēc trešās spēles trijās dienās atzina Zvirgzdiņš. "[Ditas] Krūmbergas tik daudz spēlēšana izšķirošajos brīžos bija izmisuma solis, jo vienīgā, kas daudz meta pa grozu bija Anete Jēkabsone-Žogota. Mums vajadzēja kaut ko pamainīt. Dita tādās situācijās ir bezbailīgs cilvēks. Varbūt tā ir mana kļūda, ka es viņu jau ātrāk nelaidu laukumā. Savukārt [Liene] Jansone maz beigās spēlēja, jo [Stella] Kalcidu darbojās ceturtā numura pozīcijā, taču reāli viņa ir trešais numurs. Nevaram spēlēt ar smago sastāvu pret šādām basketbolistēm."

Līdz ar to Latvija iekļuva nākamajā kārtā, kur tiksies ar Čehijas, Slovākijas un Spānijas valstsvienībām. Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs ceturtdien, kad plkst.20.30 "Arēnā Rīga" uzsāks maču ar 2005.gada Eiropas čempionvienību Čehiju, kas A apakšgrupā palika tikai trešajā vietā.

"Čehija efektīvi izmanto savu auguma pārsvaru. Ja viņas spēlēs gudri, tad mums būs problēmas. Taču tā spēle varētu būt liels solis pretī mūsu komandas kopējam panākumam. Mums būs nepieciešama enerģija, spēks un prāts," par nākamajām pretiniecēm pastāstīja Zvirgzdiņš.

"Šī bija lieliska spēle ar daudz emocijām un dažādām taktiskām viltībām. Mums vajadzēja koncentrēties visas 40 minūtes," teica Grieķijas izlases galvenais treneris Konstantīns Miss. "Pārsvarā kontrolējām mača gaitu, arī izšķirošajos brīžos, kad emocijas sita augstu vilni. Pēdējais uzbrukums nebija tāds kā plānots, jo mans uzstādījums bija spēlēt uz Kalcidu groza apakšā, lai pret viņu uztaisa noteikumu pārkāpumu. Gribētu pateikt kaut ko par tiesnešiem, taču cienu Latviju un tās skatītājus, tāpēc neko neteikšu."

"Nākamajā posmā visas komandas ir stipras. Mēs pārsvarā spēlējam ar astoņām, deviņām basketbolistēm, līdz ar to viņas nogurst ar katru spēli arvien vairāk. Uz šī noguruma fona cīņas otrajā grupu turnīrā būs īpaši smagas," atzina Miss.

Latvijas izlase trijos mačos izcīnīja trīs panākumus un otrajā posmā ņems līdzi divas uzvaras. Polija grupā izcīnīja otro vietu ar divām uzvarām, Grieķija palika trešajā pozīcijā, bet ceturto vietu ieņēma Ungārija un izstājās no turpmākā turnīra.

Jau ziņots, ka Liepājā spēles aizvadīja A un B apakšgrupas komandas, savukārt C un D grupas komandas tikās Valmierā. Pēc grupu turnīra pēdējā vietā palikušajām vienībām turnīrs noslēdzās, bet pārējās dosies uz Rīgu. A un B grupas trīs labākās komandas izveidos E apakšgrupu, līdzi ņemot savstarpējo spēļu rezultātus, bet C un D grupas komandas turnīru turpinās F apakšgrupā. Katra komanda aizvadīs vēl pa trīs mačiem, un četras grupu labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, aizvadot vēl pa trīs mačiem un noskaidrojot galējo vietu kārtību.

Pievieno komentāru

Sports