Zvirgzdiņš atkāpjas no Latvijas sieviešu basketbola izlases galvenā trenera amata

Pēc Latvijas izlases piedzīvotā zaudējuma Eiropas sieviešu basketbola čempionāta pusfinālspēlē par 5.-8.vietu, ar 66:68 pagarinājumā piekāpjoties Itālijas valstsvienībai, no sava amata piektdien nolēma atkāpties Latvijas sieviešu izlases galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš.

"Atvainojos Latvijas basketbola sabiedrībai un līdzjutējiem par šo zaudējumu. Es uzņemos visu vainu un atkāpjos no amata," pēc mača atzina Zvirgzdiņš. "Ar meitenēm sarunājām, ka rīt godam nospēlēsim pēdējo maču. Paldies meitenēm par šiem diviem gadiem, ko pavadījām kopā. Komanda ir izdarījusi milzīgu lēcienu uz augšu, tāpēc tagad nemeklēsim skabargas."

Kā ziņoja LETA, Latvijas izlase ceturtdien notikušajā ceturtdaļfināla spēlē dramatiskā cīņā ar rezultātu 64:69 (15:14, 15:12, 7:13, 16:14, 11:16) pagarinājumā piekāpās Krievijas basketbolistēm, bet piektdien pusfinālā par 5.-8.vietu ļāva Itālijas basketbolistēm atspēlēt vairāk nekā 20 punktu pārsvaru un pagarinājumā zaudēja ar 66:68 (25:10, 14:13, 11:18, 12:21, 4:6).

Oficiāli Zvirgzdiņš savas galvenā trenera pilnvaras noliks sestdien pēc cīņas par septīto vietu, kurā Latvijas valstsvienība tiksies ar Slovākijas izlasi. Šis mačs "Arēnā Rīga" sāksies plkst.13.30.

"Es ceru, ka nākošais valstsvienības treneris dos vēl lielāku motivāciju meitenēm, kas man līdz galam neizdevās. Jācer, ka Latvijas basketbola nākotne būs gaišāka," izteicās Zvirgzdiņš.

Par valstsvienības galveno treneri Zvirgzdiņš kļuva 2007.gada aprīlī, šajā amatā nomainot Aināru Čuksti. 2007.gada Eiropas čempionātā Latvijas izlase viņa vadībā izcīnīja ceturto vietu, bet aizvadītajā gadā izcīnīja tiesības piedalīties Pekinas olimpiskajās spēlēs, kurās nodemonstrēja labu sniegumu, lai gan olimpiskā turnīra ceturtdaļfinālā neiekļuva.

Pievieno komentāru

Sports