Zviedrijas izlases uzvara garantē Latvijas U-18 meiteņu basketbola izlasei vietu Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā

Eiropas meiteņu U-18 čempionāta otrā apakšgrupu turnīra E grupas pēdējās, trešās kārtas spēlē trešdien Zviedrijas izlase ar rezultātu 70:63 pieveica Beļģiju, ļaujot Latvijas valstsvienībai iekļūt sacensību ceturtdaļfinālā.

Visa spēle aizritēja saspringtā cīņā, bet lielāko pārsvaru ieguva tieši beļģietes, kurām mača vidū bija arī vairāk nekā desmit punktu vadība. Mača izskaņā gan pārliecinošāk nospēlēja čempionāta mājinieces, izcīnot panākumu.

Līdz ar to Zviedrija ar trijiem panākumiem piecos mačos izcīnīja trešo vietu E grupā, bet Latvija ar divām uzvarām palika ceturtajā vietā. Divas uzvaras bija arī beļģietēm, tomēr tā kā viņas latvietēm zaudēja savstarpējā mačā, tad palika piektajā vietā un ceturtdaļfinālā neiekļuva.

Turnīra ceturtdaļfinālā latvietes piektdien spēkosies ar F apakšgrupas spēcīgāko komandu Franciju, kas čempionātā līdz šim nav piedzīvojusi nevienu zaudējumu.

Kā ziņots, Latvijas komanda E apakšgrupas pirmajā spēlē ar rezultātu 53:72 zaudēja mājiniecēm zviedrietēm, bet otrajā mačā ar 61:64 atzina Serbijas izlases pārākumu, krietni samazinot savas izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā. Tomēr pēdējā spēlē latvietes ar 70:63 pārspēja polietes un pirms Zviedrijas-Beļģijas mača saglabāja cerības uz iekļūšanu izslēgšanas mačos.

Pirms tam Latvijas U-18 izlase pirmajā apakšgrupu turnīrā B grupā izcīnīja divas uzvaras un ieņēma otro vietu. Sākotnēji Latvija ar 88:50 sagrāva Turcijas izlasi, tad ar 64:61 uzvarēja Beļģijas vienaudzes, bet pēdējā spēlē ar 62:81 zaudēja Spānijas valstsvienībai.

E apakšgrupā iekļuva A un B grupu trīs spēcīgākās komandas, līdzi ņemot savstarpējo maču rezultātus.
Pēc otrā posma grupu turnīra spēlēm četras grupu labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, savukārt piekto un sesto vietu īpašnieces turpinās cīņu par 9.-12.vietu.

Kā ziņots, pagājušajā gadā Latvijas U-18 meiteņu izlase spēlēja B divīzijā, kur finālspēlē ar rezultātu 96:64 pieveica Beļģijas vienaudzes. Tomēr jau pirms šī mača Latvija bija garantējusi sev vietu šī gada A divīzijas turnīrā.

Latvijas U-18 izlase B divīzijā kā vienīgā no sešām Latvijas jauniešu izlasēm spēlēja kopš turnīra formāta maiņas 2005.gadā. Šajos četros gados Latvijas izlase vienmēr spēja iekļūt pusfinālā, tomēr tur allaž piedzīvoja zaudējumu.

Latvijas izlases sastāvs Eiropas čempionātā: Kristīne Brance, Ance Celmiņa, Anete Čunda, Ilze Gotfrīda, Anete Kiršteine, Sabīne Niedola, Linda Pagrode, Linda Rubene, Linda Sarja, Anna Sonka, Kristīne Vītola, Zenta Meļņika.

Pievieno komentāru

Sports