Zviedrijas hokeja izlase pirmoreiz kopš 2006. gada triumfē pasaules čempionātā

Zviedrijas hokeja izlase svētdien pasaules čempionāta finālmačā savā laukumā ar rezultātu 5:1 (2:1, 0:0, 3:0) pieveica Šveici. Līdz ar to Zviedrija tika pie pirmā zelta kopš 2006.gada pasaules čempionāta, kas risinājās Rīgā, bet Šveicei neizdevās iegūt pirmo zelta godalgu vēsturē.

Spēles rezultātu atklāja šveicietis Romēns Žosī, tomēr pirmās trešdaļas turpinājumā jau Ēriks Gustafsons un Henriks Sedīns izvirzīja vadībā Zviedriju. Savukārt trešajā spēles daļā punktu mačam pielika Sīmons Hjalmašons, Lūi Ēriksons un Henriks Sedīns.

Šveice pirmās minūtes aizvadīja daudz aktīvāk un tas izpaudās arī rezultātā, kad turnīra rezultatīvākais aizsargs Romēns Žosī pēc individuāla reida no neērtās puses ieraidīja ripu starp zviedru vārtsarga Jūnasa Enrota kājsargiem. Pirmo metienu pa vārtiem zviedri izdarīja vien devītajā minūtē un īsu brīdi vēlāk arī panāca izlīdzinājumu 1:1, kad Frēdriks Petešons izdarīja metienu pa vārtiem, bet to vārtu priekšā pielaboja Ēriks Gustafsons.

Tomēr 11.minūtē Šveicei noraidījumu uz 2+10 minūtēm nopelnīja Andrēass Ambīls un šo vairākumu mājiniekiem izdevās izmantot, kad Henriks Sedīns jau panāca 2:1 Zviedrijai. Turpinājumā Šveice vēl vienu reizi palika mazākumā, tomēr rezultāts nemainījās un šādi noslēdzās pirmā spēles daļa.

Otro trešdaļu Zviedrija iesāka ļoti pārliecinoši un pirmajā daļā tai bija izteikts pārsvars. Tomēr turpinājumā abām komandām bija labas vārtu gūšanas iespējas. Tāpat arī abas komandas nopelnīja pa vienai vairākuma iespējai, bet rezultāts tā arī nemainījās un pirms izšķirošajām 20 minūtēm mājinieki saglabāja vadību ar rezultātu 2:1.

Trešās trešdaļas sākumā Zviedrija vēlreiz palika mazākumā, tomēr šīs divas minūtes mājinieki izturēja un pēc tam arī guva vārtus - Gābriels Landeskogs pārtvēra ripu, iegāja pretinieku zonā un izdarīja metienu, bet šveiciešu vārtsargam Martinam Gerberam neizdevās ripu piespiest un to vārtos ieraidīja Sīmons Hjalmašons.

Trešdaļas turpinājumā Zviedrijas izlase cīnījās aktīvi un šveiciešiem bija grūti pārņemt iniciatīvu, kas arī palīdzēja saglabāt pārsvaru. Turklāt četras ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām Zviedrijai arī izdevās gūt ceturtos vārtus - pēc Henrika Sedīna metiena ripa vārtus ielidoja no Ēriksona slidas, tomēr tiesnesis vārtu guvumu atzina par legālu.

Drīz pēc tam Šveice ieguva iespēju cīnīties vairākumā un komanda jau uzreiz laukumā devās ar sešiem hokejistiem. Tomēr ļoti ātri Zviedrijai izdevās panākt piektos vārtus, kad no savas laukuma puses precīzs bija H.Sedīns. Līdz ar to Zviedrija izcīnīja panākumu ar rezultātu 5:1.

Šveice vien sacensību finālmačā tika pie pirmā zaudējuma turnīrā. Pirms tam apakšgrupu turnīrā tā ar 3:2 bija pieveikusi arī Zviedriju.

Kā ziņots, pirms tam mačā par trešo vietu ASV ar rezultātu 3:2 pēcspēles metienu sērijā pārspēja Somijas hokejistus.

Pievieno komentāru

Sports